zeeue

Je normální (příšerná) bolest kvůli umrtvující vložce v zubu?

Ahoj, dostala jsem dnes umrtvující vložku do levé horní pětky. Nejdřív bylo vše v pohodě, ale asi po cca půl hod až hodině mě začal zub šíleně bolet. Bolí mě to tak hrozně moc, že jsem musela už i odejít z práce. Dokonce pro mě musel po cestě domů dojet přítel, protože se mi z toho dělá hrozně mdlo a zle – polykám pořád jakousi odpornou hořkou pachuť. Bolest je nepřetržitá, ostrá a pronikavá (dokonce při pohybu hlavou ještě zintenzivní). Je to normální?
Doplňuji:
Děkuji moc všem za rady, zubaři jsem se už konečně dovolala, ještě dnes se mi na to mrkne. Držte palce.

Nejlepší odpověď
anonym

Zkus si vzít brufen, ibalgin apod. Prostě nějaký prášek proti bolesti. Pokud se to neuklidní ani potom, tak zkus tu vložku vyrýpnout. Zřejmě je zasažený nerv. Vložka by měla bolest zubu zklidnit. Proto doporučuji nejdříve zkusit tabletu a pokud to ani tak nepomůže, tak teprve potom vložku vyndat a zítra určitě zajít znovu k zubaři.
Když nebude bolest k vydržení, tak nezbude než pohotovost.

Další odpovědi
marci1

Bolí to hodně, ale pokud je bolest nesnesitelná, tak zubaři doporučují vložku odstranit a znovu navštívit zubaře.

Pájo

Pokud to nepřejde (a bojím se, že nepřejde) nebo naopak to bude bolet (i více), je nutné výplň znovu upravit, což Vám ihned uleví. Není to chyba zubaře, prostě se to stává.
(vlastni zkušenost)

cochee

No já teda nevím, ale myslím si, že tohleto přesně má umrtvující vložka za úkol – „zabít nerv“. Jakmile se to stane, bolest během několika sekund zmizí, jakoby nikdy nebyla. Zubař pak vyčistí kanálky od zbytků vložky a nervu a zub definitivně zaplombuje.

Dochy

Pokud se pamatuji, tak umrtvovací vložka je spíš bezproblémová. A vyrýpnout ji je myslím blbost. Nevím jestli se teď používá něco lepšího, ale pokud se pamatuji používal se jed (sice jen trocha, ale stejně by to mělo zůstat dobře zalepené na tom místě kam to dají)

V případě problémů vyrýpnout mi doktorka doporučila u dočasné měké výplně, kde se po vyčištění čekalo nějaký čas než se zahojí zánět.