pegina

Je normalni, kdyz se zvysi spotreba na plynomeru (cca o 3 posledni cisla na plynomeru/den), ikdyz nic nepouzivam?

Je normalni, kdyz na plynomeru se zvysi spotreba ( cca o 3 posledni cisla na plynomeru za den), ikdyz zrovna zadne plynove spotrebice za cely den nepouziju a ani mi nic nebezi na vecny plaminek?

Nejlepší odpověď
honza19hk

pokud nic nepoužíváš normální to není,někde ti plyn zdrhá. Taková nejjednodušší metod na zjištění je jarová voda,pro jistotu ale je lepší zavolat plynaře nebo hasiče.Ti mají přístroje na měření úniku plynu.

každopádně to nepodceňuj,při vyšších koncentracích dojde snadno k vybuchu.

Pokud opravdu někde zdrhá, otevři okna a zavolej hasiče,ikdyby se nic nenaměřilo nic ti neřeknou.
Doplňuji:
chtělo by to si přečíst otázku,co s tím má společnýho lednice a vodárna? ty jsou na elektriku,ne na plyn.

Další odpovědi
cukrar

pegina, není to normální,
pokud nepoužíváte žádný plynový spotřebič, nemůže být pohyb na měřidle, i třeba jen v červených desetiných místech.
Můžete odzkoušet, uzavřít kohouty u všech spotřebičů, jarovou vodou a mašlovačkou nanášet vodu a pozorně kontrolovat, zdali se dělají bublinky. Každý šroubovaný spoj!!
Samozřejmě i u plynoměru. Poté zavřete kohout před plynoměrem a a uvidíte, zdali se pohybuje čísloměr.
Opravdu se díváte dobře, že se mění stav plynoměru?

postcd

A nepoužíváš ani lednici, vodárnu na čerpání vody?

mosoj

No není. Plyn ti někde za plynoměrem uniká v řádu stovek litrů/24 hod . Co nevidět vyletíš do povětří.
Doplňuji:
Otázkou je kde uniká ! I malé únikové množství se může v určitém prostoru nahromadit do výbušné koncentrace. Pokud by to ale bylo v bytě, byl by cítit. Do zemního plynu se přidávají merkaptany aby byl silně cítit

pegina

no praveze se to pohybuje pouze o to posledni cervene cislo.. ale radeji tedy osefuju plynare. Prislo mi to divne, ze by se tocil, ikdyz nic nepouzivam, ale plyn citit neni. Tak jsem si rikala, jestli nedelaj plynomery tak, aby se proste tocili aspon trochu (aby si toho clovek jen tak nevsimnul) a platil za jakousi spotrebu. dekuji vsem za odpovedi..

pegina

Co s tim ma spolecneho lednice? Na plyn mam jen sporak a topeni..zbytek el.
Podle me zas tolik neunika… je to jen to posledni cislo na plynomeru.

mosoj

Otázkou je kde uniká ! I malé únikové množství se může v určitém prostoru nahromadit do výbušné koncentrace. Pokud by to ale bylo v bytě byl by cítit. Do zemního plynu se přidávají merkaptany aby byl silně cítit.

pegina

no budto u me v byte ( cca 50 m 2 ) nebo na chodbe ve spolecnych prostorech, kde je plynomer umisten… citit nic neni… a to me z jakkoliv maleho mnozstvi plynu, vzdy zacne bolet hlava. Tak si nemyslim, ze bych unik prehledla… jen ten plynomer ukazuje vice… tezko rict, zavolam pro jistotu plynare..

cukrar

kolega asi přehlédnul, že se jedná o plyn, nikoliv elektriku?