Pavel Kohán

Je normální, aby vychovatelka ve školce zamykala děti do skříně?

Je to 14 let, co jsem opustil školku. S odstupem času si říkám, zdali to byl nějaký „výchovný nástroj“ či pohodlnost vychovatelek. Možná je to běžné a já tu teď jen trapím, ale přijde mi prostě zvláštní 3leté dítě zamknout do skříně a odejít..

Reakce mě překvapili. Mám dva kamarády s kterými se znám už od školky, proberu to s nimi.

Nejlepší odpověď
ReHu

Normální to není zcela jistě.
Trestuhodné určitě, možná i trestné.

Další odpovědi
mosoj

To tě to dohnalo až nyní ?
Nikdo z nás nezná skutečnost a neměl by se k tomu vyjadřovat.

Člověče, víš co já dostal pohlavků a zaslouženě.

marci1

Promiň, ale nevěřím, že by tohle učitelka ve školce mohla udělat. ☹
Jestli se to však stalo, jedná se pravděpodobně o trestný čin. ☹

klumprt

Není to normální. Jestli ta paní ještě ve školce působí, mělo by se s tím něco dělat. Ale to by chtělo více svědků.

bolak

Já mu věřím, nás učitelka zase nepouštěla o poledním klidu na záchod. Ten zamkla a když se někomu chtělo čůrat, tak řekla „teď je polední klid, teď máš spát“. a když jsem namítal „ale já to 2 hodiny nevydržím“, odpověděla mi „tak se klidně pochči!“. Do teď jsem myslel že je to normální, standard školka 4 hvězdičky.

(PS: jinak u nás se prostěradla praly jednou tejdně, ale jinak se denně měnily postele, resp. cedulky se jmény/obrázky, takže to byla prakticky jednodenní záležitost, druhej den vyfasoval moji prochcanou postel jára a třetí den zase třeba krystýna)

postcd

pokud jsi byl nevychovaný a neposlušný zlobil, dovedu si představit, že podobný krok by mohl být jeden z mála, který by mohl dítě vystrašit a trochu zpacifikovat. samozřejmě pokud by byl učitel, vychovatel schopný našel by si lepší a výchovnější způsob.