Avatar uživatele
Michal Kole

Je normální, aby se 3 letá holka, šla sama od sebe osprchovat než si ji maminka přijde vyzvednout ze cvičení ?

Bavil jsem se na internetovém chatu s jednou dospělou (20 let) holkou a říkala mi, že se sprchuje SAMA OD SEBE již od 3 let, kdy chodila na nějaké cvičení pro malé děti, než se všichni převlékli a společně s cvičitelkou čekali až si pro ni a pro ostatní přijdou rodiče.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, zzzzz před 3870 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

No to teda nevím.Mám vnoučka – za měsíc mu budou 3 roky – a že by se šel sám sprchovat,o tom silně pochybuju.Možná že jí byly 3 roky a 11 měsíců,tak to už je více pravděpodobné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

Na tom není nic divného. Pokud to dělá pravidelně s dopělou osobou, tak to od 3 let zvládne sama.
Doplňuji:
Vnoučkovi jsou dva roky a zvládává některé věci už sám. Jiný vnuk měl i ve 3 letech problémy a měl plínky. Záleží na každém dítěti, pak by neexistovali ani vyjímečně nadané děti pokud je všechny budu házet do jedného pytle. Když dítě něčím zaměstnávám, tak je jeho rozvoj rychleší, než když si ho nevšímám. Když je v rodině něco zabětnuté, tak to malé děti opakují sami.

Upravil/a: Mapel

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Některé děti jsou chytré, bratr má dceru a ta je od mala také velmi soběstačná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
postcd

je to určitě možné, ale spíš bych řekl že průměr je více let. Asi záleží hlavně na tom jak si rodiče s dítětem povídají, vysvětlují a ukazují. Pak si to dítě všímá co se děje a dokáže tomu rozumět a opakovat – bych řekl.

před 3847 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek