Michal Kole

Je normální, aby se 3 letá holka, šla sama od sebe osprchovat než si ji maminka přijde vyzvednout ze cvičení ?

Bavil jsem se na internetovém chatu s jednou dospělou (20 let) holkou a říkala mi, že se sprchuje SAMA OD SEBE již od 3 let, kdy chodila na nějaké cvičení pro malé děti, než se všichni převlékli a společně s cvičitelkou čekali až si pro ni a pro ostatní přijdou rodiče.

Nejlepší odpověď
hanny 2

No to teda nevím.Mám vnoučka – za měsíc mu budou 3 roky – a že by se šel sám sprchovat,o tom silně pochybuju.Možná že jí byly 3 roky a 11 měsíců,tak to už je více pravděpodobné.

Další odpovědi
Mapel

Na tom není nic divného. Pokud to dělá pravidelně s dopělou osobou, tak to od 3 let zvládne sama.
Doplňuji:
Vnoučkovi jsou dva roky a zvládává některé věci už sám. Jiný vnuk měl i ve 3 letech problémy a měl plínky. Záleží na každém dítěti, pak by neexistovali ani vyjímečně nadané děti pokud je všechny budu házet do jedného pytle. Když dítě něčím zaměstnávám, tak je jeho rozvoj rychleší, než když si ho nevšímám. Když je v rodině něco zabětnuté, tak to malé děti opakují sami.

zzzzz

Některé děti jsou chytré, bratr má dceru a ta je od mala také velmi soběstačná.

postcd

je to určitě možné, ale spíš bych řekl že průměr je více let. Asi záleží hlavně na tom jak si rodiče s dítětem povídají, vysvětlují a ukazují. Pak si to dítě všímá co se děje a dokáže tomu rozumět a opakovat – bych řekl.