Rokio

Je normální, aby asistent manažera kvality a skladník měl mzdu ve výši minimální mzdy?

V Egstonu jsem pracoval jako asistent manažera kvality a skladník. Dělal jsem zde mnoho činností, které byly rozhodně na vyšší úrovni než je úroveň nekvalifikovaného dělníka. Mezi moji náplň práce patřila např. kontrola součástek, měření, třídění bedýnek, zabalování, foukání beden, demontáž cívek a další činnosti.

Když jsem tuto práci, měl jsem maturitu, znalost dvou cizích jazyků na pokročilé úrovni, znalosti práce s počítačem, základy účetnictví, ekonomické znalosti, dvouměsíční praxi dělníka a měsíční praxi nižšího úředníka.

Nejlepší odpověď
anonym

Asistent manažera kvality? To je zase novodobý slovník. Za komunistů to byl kvalitář a dělal to, co ty. Ono asistent manažera kvality je honosnější titul než kvalitář, co?
A co sis myslel? V této společnosti to dojde tak daleko, že lidi s vysokoškolským vzděláním budou kopat s krumpáčem, protože tady budeme mít tolik vysokoškoláků a nikdo nebude chtít dělat. A budou muset dělat za minimální mzdu.
Sám jsi toho příkladem.
Tady se od revoluce buduje systém, že lidi řemeslníci jsou póvl, a kdo není manžer, tak nic není.Takže i čtyřkaři chodí do vysokých škol, protože školy jsou placené za ŽÁKA a ne za kvalitní výuku.

Další odpovědi
Drap

Neni to nic nezvyklého. To, že má někdo maturitu, neznamená, že dostane okamžitě vysoký plat.

ivzez

Vzdělání v tom až takovou roli nehraje, důležité je to, jakou nejtěžší práci zaměstnavatel od zaměstnance požaduje. Podle toho se ta která pozice
zařadí do příslušné skupiny prací.

Máš nárok na doplacení dlužné mzdy až do výše minimální
zaručené mzdy pro tvou skupinu prací. Kdy jsi tam pracoval?
Mzdové nároky se promlčují až po třech letech.

Jaký druh práce jsi měl sjednán v pracovní smlouvě, DPP, nebo DPČ?

dubraro

Není to normální. Je to bohužel běžné.

anonym

Je to normální, stejně jako maturita, tu má také dnes kde kdo, protože si lidé myslí, že jim to nějak pomůže, maximálně jim to zajistí nějakou otrokářskou práci, jako třeba skladník, kde bude vůbec rád za minimální mzdu.

lahny, komunismus tu už dávno není, ok? A obecně škola je dělaná na to, aby z hloupých lidí udělala otroky, i vysoká škola, takže nic neobvyklého. Už teď nechce nikdo dělat, v čem by měl být tedy v budoucnu rozdíl?

Ano, kdo nic nevlastní, je nic, proč by také měl „někým“ být?

Mc Merkurion

… a to si myslíš, že si před tebou sednou na zadek? … práce je hodnocena podle druhu, ne podle toho, kolik má dělník škol – podívej se, kolik sedí vysokoškoláků za kasou …
… a mimochodem: „asistent manažera kvality“ – no, on každej podle honosnýho názvu asi čeká honosný plat …

da ny

Ano, v našem kraji (KV) je to normální.
Mzda roste jen s přesčasem, příplatkům v případě smenného provozu.
Pouhá maturita je podmínkou k přijetí.