Truger

Je normální, aby 42 letý můž, měl 1 měsíc rýmu ?

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jestli je normální, aby měl můj otec (42 let) 1 měsíc rýmu. Ani heřmánkový čaj mu nepomohl.

Nejlepší odpověď
Funna

rýma není jen projevem nachlazení, ale třeba i alergie…pak může být klidně celoroční…a pokud namítneš – do teď mu nic nebylo – tak věz, že alergie vypukne v jakémkoliv věku…

Další odpovědi
uccello

Já mám zase stejný problém s kašlem. Byl jsem na různých vyšetřeních a nezjistili mi nic. Plíce čístý a přesto pořád pokašlávám. Takže nejspíš alergie na určitý typ prostředí, vlhkost atd. Těžko říct.

Emefej

Alergie.
Doplňuji:
Funna mě o vteřinu předběhla.

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/HIV
Doplňuji:
(to chce speciální test)

pusinka50

Může to být i špatným imunitním systémem otce. Pak může i obyčejná rýma trvat mnohem déle, než běžně u jiných lidí. U mě trvá rýma 14 dní i déle. Docházela jsem před pár lety na imunologické oddělení na injekce, kde mi píchali imunoglobulin. Pak jsem nějakou dobu nestonala vůbec. Doporučuji privátně otci vyšetření v alergologicko-imunologické ordinaci

mosoj

Existuje také něco jako chronický rýma !

http://www.as­klepion.cz/anew­s/2011-12-06-604-1/co-je-pricinou-chronicke-rymy

Truger

Dobře, takže alergie.
HIV ? Myslíte si, že to může být HIV ? …

gecco

Klidně to může být i projev HIV…
Otec se pohybuje v ´rizikovém´ prostředí?? – protože HIV ´jen tak na ulici´ nechytíš…
😉

ptáč

I v nemoci může chytnout rýmu, onemocnět. Rýmy se mohou překrývat, nebo na sebe navazovat. Nikde není psáno, že po vyléčení musí být zdravý. Horký čaj ještě víc uškodí, protože dýchací dutiny jsou vystaveny velkým výkyvem teplot. Rozmnožené viry je nutno zpacifikovat. Takže pít vlažné nápoje. Heřmánek, cukr, med a další pochutiny chutnají virům a bakteriím. Takže při onemocnění horních dýchacích cest je vhodné popíjet pravidelně víno. Slivovice také pomáhá.