Avatar uživatele
Truger

Je normální, aby 42 letý můž, měl 1 měsíc rýmu ?

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jestli je normální, aby měl můj otec (42 let) 1 měsíc rýmu. Ani heřmánkový čaj mu nepomohl.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3417 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Funna

rýma není jen projevem nachlazení, ale třeba i alergie…pak může být klidně celoroční…a pokud namítneš – do teď mu nic nebylo – tak věz, že alergie vypukne v jakémkoliv věku…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
uccello

Já mám zase stejný problém s kašlem. Byl jsem na různých vyšetřeních a nezjistili mi nic. Plíce čístý a přesto pořád pokašlávám. Takže nejspíš alergie na určitý typ prostředí, vlhkost atd. Těžko říct.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Alergie.
Doplňuji:
Funna mě o vteřinu předběhla.

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/HIV
Doplňuji:
(to chce speciální test)

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Může to být i špatným imunitním systémem otce. Pak může i obyčejná rýma trvat mnohem déle, než běžně u jiných lidí. U mě trvá rýma 14 dní i déle. Docházela jsem před pár lety na imunologické oddělení na injekce, kde mi píchali imunoglobulin. Pak jsem nějakou dobu nestonala vůbec. Doporučuji privátně otci vyšetření v alergologicko-imunologické ordinaci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Existuje také něco jako chronický rýma !

http://www.as­klepion.cz/anew­s/2011-12-06-604-1/co-je-pricinou-chronicke-rymy

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Truger

Dobře, takže alergie.
HIV ? Myslíte si, že to může být HIV ? …

před 3417 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Klidně to může být i projev HIV…
Otec se pohybuje v ´rizikovém´ prostředí?? – protože HIV ´jen tak na ulici´ nechytíš…
😉

před 3417 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ptáč

I v nemoci může chytnout rýmu, onemocnět. Rýmy se mohou překrývat, nebo na sebe navazovat. Nikde není psáno, že po vyléčení musí být zdravý. Horký čaj ještě víc uškodí, protože dýchací dutiny jsou vystaveny velkým výkyvem teplot. Rozmnožené viry je nutno zpacifikovat. Takže pít vlažné nápoje. Heřmánek, cukr, med a další pochutiny chutnají virům a bakteriím. Takže při onemocnění horních dýchacích cest je vhodné popíjet pravidelně víno. Slivovice také pomáhá.

před 3417 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek