štamgast

Je normální, aby 3-letý dítě řeklo své matce „Ahoj blbče“?

Doplňuji:
Dneska jsem to viděl, když jsem procházel naší rozesmátou ulicí. Nějaká starší paní, pravděpododobně babička předával dítě matce a dítě ji pozdravilo: Ahoj blbče. Matka byla dost zdrcená.

Nejlepší odpověď
redy

Slyšel to ve školce ,tak si to chtěl vyskoušet co to udělá,
Vysvětlit a ještě pětkrát vysvětlit.
Nafackovat tříletýmu dítěti umí i magor.

Další odpovědi
Lucijej

Tříleté dítě opakuje, co slyší v okolí, ani si neuvědomuje, co říká. Takže, jestli si doma, ve školce a jinde lidi každou chvíli nadávají, tak není překvapivé, že to opakuje i tenhle prcek a je potřeba mu vysvětlit.

dudu

V lepším případě může být vaše dítě nadprůměrně inteligentní, v tom horším pak jen memoruje výraz, který vyslechlo někde v kolektivu, ale jeho význam nechápe.

Damiana

Normalita neexistuje.:-)
Nemělo by „běžně“ stávat, aby toto říkal kdokoli komukoli, natož dítě své matce. Ve věku tří let se to dá „omluvit“ špatným příkladem z kolektivu. Děti jsou jako houby, nasáhnou a opakují po svém okolí všechno co vidí a slyší. Je na nás, dospělých, abychom se nejen chovali dospěle, ale místo pohlavkování a nadávek šli sami příkladem. Vysvětlit, že to není hezké slovo, že mamince ubližuje a to se nedělá – to je v tomto věku hodně důležité. Trvat na slušnosti a „praktikovat“ ji i doma. To, v čem vyrůstáme nás podvědomě ovlivňuje – pozitivně i negativně. Malé dítě, kterému se rodiče skutečně věnují, sledují a hlídají s kým a o čem se baví a má šanci vyrůstat v harmonické rodině, se postupně a časem i samo naučí rozpoznávat dobré a vybírat si směr, který mu vyhovuje.

badisko

chjo v pocitacich se vyzna ale deti by hned profackoval…no fakt sila .....to dite za to nemuze jen opakuje …co slysi..

huxa

jak říká většina, je to normální, jestli jsou rodiče rozumní, neni potřeba „komunistická“ výchova, která je násilná, stačí jen vysvětlit, co to vlastně znamená, ale tak, aby to tříleté dítě pochopilo. Jestliže by mi to i poté říkalo, chytil bych jej, aby se nemohlo moc hýbat, podíval se mu z očí do očí a nějak více výrazně mu už řekl, že mi takto ani nikomu jinému říkat nebude, jinak už dostane výprask

Děda Louda

V některých případech určitě.

kacas

Asi to normální není ale to dítě neví co to znamená takže to řiká furt když to slyší…

Bedy

Ne, to není normální. Být matkou dítěte, tak mu nafackuju. Věřím, že příště by se nic takového neopakovalo.

BANAN93

je to normální, nějakej kamarád dobrák za to může.
děti se učej (zapamatují) věci na které je kladen důraz, nebo po nich příjde pro ně zajímavá reakce jako je smích. Třeba „ty vole“

Fienir

V dnešní době ano.

Conchus

Možné je všechno, záleží na úhlu pohledu. Ale kontrolní otázka: dostal ten spratek vejprask? Když ne, tak matka má co si zaslouží.

Beer4Real

já sem byl zase nedávno na hokeji kde 12-ti leté děcka nadávali tak že i dlaždič je proti nim svatoušek. dneska si mladí dovolují o mhoho víc jak v dřívější době kde měly aspoň nějaký respekt.
Doplňuji:
*měli :)

anonym

pořádně přes kušnu, sebrat věci, co má dítě rádo a posadit do kouta… dnešní rodiče stojej za prd, vůbec dítě nijak netrestají, tak at si ty parchanty pak užijou… smekám před rodičema, kteří jsou vyjímkou a dítě umí vychovávat