Kulpix

Je nikotin sám o sobě škodlivý?

Nejlepší odpověď
zjentek

Nikotin je prudký jed, ale… :

http://casopis­.vesmir.cz/cla­nek/nikotin-jed-nebo-lek

Další odpovědi
Dochy

Záleží na způsobu užití stejně jako u kterékoli jiné drogy. Určitě je to hodně nebezpečná látka, ale v některých případech může zachraňovat a léčit.

Drap

Ano. Nikotin ovlivňuje částečně i srdeční činnost.

MobilManiak

Je, ale když si k tomu (v cigaretě) přičteš ten dehet a podobný tyto věci, je to mnohem mnohem horší než samotný nikotin.

led

Tak, ako každá droga, pri užívaní nad liečivý limit, stáva sa škodcom, jedom.

jáára

Myslím si, že nikotin je prudký nervový jed.

Nejsem žádnej nekuřák.

střevo

ty vole to je blbost jako s těma jádrama z broskví
ty sou jedovatý když jich sníž za 10 vteřin vosum
a když by ti to trvalo dýl tak už zase nejsou

dr.luha

Rozhodně méně jak aspartam v limonádách a cukrovinkách.

Vitek04

Dochy, sepsal jsem pozitivní účinky nikotinu, bylo by fajn kdyby sis je přečetl.

Vitek04

Nikotin je jako skvělá prevence parkinsovy a alzhaimerovy choroby, taktéž je možné ho využít u sociální fobie, protože zlepšuje schopnost komunikace a odstranuje zábrany, stud a nervozitu. Zlepšuje soustředění a pamět. Zkracuje reakční dobu. Je možné ho u využít pro podporu hubnutí, jelikož nikotin snižuje chut k jídlu (stejně jako kofein). Samozřejmě je nutno podotknout, že způsobuje silnou závislost, proto by měl být užíván pouze při příležitostech, ve kterých by byl schopen pomoci, např. Komunikace s lidmi, nervozitu apod… Mám to odzkoušené, trpím lehčí sociální fobii (Mám strach se seznamování, který se projevuje pocitem strachu, nervozity, slzení očí, bušení srdce, pocity horka a neschopností přemýšlet, jednou jsem si dál nikotin ve formě el. cigarety a seznámil jsem se s holkou a výborně se mi komunikovalo a cítil jsem se uvolněně a na žádný strach jsem ani neměl čas myslet, jednoduše je to skvělý pomocník v hodně věcech, ale se vším to chce mít rozumnou hlavu a zodpovědnost, nebot může i škodit :))

Dochy

Na jednu stranu – věřím. Na druhou stranu je snadné překročit tu bezpečnou hranici. -a nejhorší je, že spoust lidí může být mylně přesvědčena, že přesně ví, kde ta hranice je a že ji rozhodně nepřekročí.
dál třeba u toho seznamování bych se trochu bál, že se s holkou seznamuje někdo kdo vůbec není Ty. Co při druhé schůzce? Opět nikotin? OK, co při příští schůzce? Co až spolu začnete bydlet? Nikotin trvale??

jirka F

Poupravil bych odpověd Dochy to co může zachraňovat i léčit se jmenuje lékařské konopí.

Ps: nikoliv nikotin

Dochy

Nikotin pokud se nemýlím není zrovna hlavní účinnou složkou u konopí. O konopí jsme se tu snad nebavili.