Kralomilka

Je Nikon D3000 správná volba ?

Přecházím z digitálního foťáku na Nikom D3000, je prý vhodný pro začínající amatéry kteří nemají se zrcadlovkou zkušenosti. Co je na tom pravdy? (O menu v Angličtině i že nelze nahrávat videa vím). Myslíte že je to do začátků správná volba?
Doplňuji:

  • je hodně záporných věcí na tom že se dá fotit jen přes hledáček a fotku uvidím na obrazovce?

Nejlepší odpověď
www

Přístroj neznám. Nelze ale i tak správně odpovědět.
Nevím totiž, nač chceš aparát používat. Příklad: nejvíce fotím makro a pouze hledáčkem to nejde. Těch příkladů je ale mnohem více.
Na běžné fotografie, tzv. momentky stačí.
Zkušenost
Doplňuji:
Tak jsem se podíval na recenzi a je to trochu jinak, než uvádíš. 😉
Snad tě uspokojí, já jsem ale poněkud jinde.

Další odpovědi
mosoj

Při přechodu z kompaktu to bude určitě handikap ! Osobně bych si připlatil na D 3100 který má Live View. Dnes už se zrcadlovky bez živého náhledu nedělají.
Doplňuji:
Píšeš to správně. Živý náhled na displeji foťák nemá. Obraz se ukáže na displeji pouze až po vyfocení. Máš k dispozici „jenom“ hledáček tak jak to píšeš.