julipuli

Je nezdravé se koupat v horké vodě?

Po koupání mám vždy na nohou červené fleky a napadlo mně, že by to mohlo být příliš horkou vodou.

Nejlepší odpověď
da ny

Koupání v horké vodě je nezdravé (i ruční mytí nádobí v příliš horké vodě), až NEBEZPEČNÉ.
Poškozují se velmi citlivé cévy lymfatického systému!
Ony se sice hned vytvářejí nové, ale ty už nemají chlopně.
Lymfatický systém je pak velmi namáhán a k vypuzení lymfy při absenci chlopní v lymf. cévách musí pomáhat svaly a vhodný pohyb. Člověk pak může trpět zbytečnými otoky (lymfedémy) :D
Viz zde:
http://www.za­hadnalymfa.wbs­.cz/LYMFATICKE-OTOKY_-LYMFEDEMY.html

Na poškozování těcjto cév se podepisuje každý chirurgický zákrok, zhmožděniny, bolest třeba kolene z mechanických příčin atd. atp.
Koupání v horké vodě je tedy další a zbytečná zátěž lidského organismu. :)

http://www.anam­neza.cz/Lymfa­ticke-cevy/lidske-telo/53
Doplňuji:
V lázních se obvykle klienti nekoupou v horké vodě (ale v přiměřeně teplé) a pramen, který má třeba 70°C se také nehltá vařící ;)

Další odpovědi
Agneta

Pro ženy ne, pro muže ano:D

zzzlatokopka

Není já to miluju:-) V zimě, venku, ve vířivce a v úplně horké vodě:-)))) Je to paráda:-)))

Löwe

Pokud se chcete koupat ve studené, jen do toho.. Pokud by to bylo nezdravé, neexistovaly by termální lázně a horké prameny 🙂

anonym

Samozřejmě, že je to tím! Ovšem nezdravé nikoliv. Spíše zbytečné…