Oliku141

Je nezdravé opékat maršmelou nad parafínovou svíčkou?

Když si budu chtít opéct maršmelou nad svíčkou je možné aby byl pak zdravotně závadný? Může to být jedovatější než opékat jej nad ohněm z dřeva?

Nejlepší odpověď
cochee

Já nevím, co to ti Amíci vymysleli za 3,14čovinu, opékat nějaký gumový bonbon. Každopádně, svíčka spaluje parafin, ze kterého je vyrobena, nedokonale a kromě elementárního uhlíku (saze) můžou vznikat různé organické sloučeniny včetně aromatických (tj. obsahujících benzenové jádro), které jsou i kancerogenní. To samozřejmě i na ohni ze dřeva, ale u svíčky daleko více.

Další odpovědi
Lamalam

Opékání libovolného jídla nad svíčkou bude rozhodně škodlivější než opékání nad dřevem. Já bych to nejedla.