Je nevhodné si v Čině v nějaké restauraci jako český turista vytáhnout vlastní nůž a vidličku místo jejich hůlek?

Nebo je zato snad i nějaký postih? Dnes je možné ledasco. :) Nepřijde někdo ke stolu a nenaznačí, že je konec oběda a je čas opustit restauraci? Viděl jsem i film, kde pokud se někdo nezul u vchodu, tak jej nepustil strážce restaurace nepustil dovnitř.

Doplńuji otázku:
Pokud je člověk požádá o příbor a zdůvodní to, že se s hůlkami téměř nenají, tak tam mají nějaké obyčejné příbory nebo prostě razí heslo: Buď se najíš s hůlkama nebo si to nech zabalit sebou?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Pokud se budete pohybovat v místech, kam běžně chodí turisté ze zahraničí, pak jsou na „méně zručné“ západní strávníky připraveni a můžete o příbor požádat. Horší to bude někde na venkově, kde nemusí být tak vybaveni.

Další odpovědi
Drap

Do žádné restaurace nikde na světě neni vhodné nosit svůj příbor.