zjentek

je někde uvedeno, jakej by správná PL měla mít objem?

v receptech je často uváděno, kupř: použijte 2 PL přípravku. A protože mám doma starý dobrý český lžíce, tedy spíše „naběračky“, tak abych třeba nepřehnal tu míru ;o
Doplňuji:
nemám to jak odměřit, ale jsou to starožitný stříbrný lžíce a počítám, že maj tak 4cl, pánč když jím polívku, tak každý to sousto se mnou zamává, jako když kopneš frťana, víš co myslím? Takový to s tím krkem, jak to dělá slepice ..a já jiný lžíce nemám ..ale dík za uvedenou míru, 1,5cl zní rozumně, to je asi nějaká průměrná lžíce, že?

Nejlepší odpověď
gecco

1 PL ≈ 1,5 cl
😉
Schválně – kolik mají ty tvé „naběračky“?
Doplňuji:
Tak nějak – „průměrná“ PL…
Průměrný hrmek (taky se používá jako odměrka) se počítá cca 25 cl…
😉
Ale – odměříš to snadno – naplň tou lžicí libovolnou nádobu, kterou máš cejchovanou (nebo dokážeš určit objem) – klidně třeba lahev od piva (0,5 l), plechovku od nápoje (0,33 / 0,5 l) – a spočítej potřebný počet lžic…

Další odpovědi
JájsemRaibek

Polévková lžíce, někdy též jenom „lžíce“, objem 15 – 17 mililitrů (podle velikosti).
Tyto lžíce se též používají při přípravě stravy jako odměrka, neboť v mnoha kuchařských receptech bývá uvedeno množství surovin ve lžících (například: Přidáme do hrnce dvě polévkové lžíce mléka, Přidáme čajovou lžičku soli…)

Polévkovou lžíci lze použít nouzově jako odměrku i při absenci kuchyňské váhy – vrchovatá lžíce (tj. lžíce „s čepicí“) představuje cca 25 g sypkého materiálu (mouky, cukru ap.)

zjentek

gecco: cože? To je snadno? ;)))

gecco

;-D
Jasně…
Pokud máš ´půldecovýho frťana´, pak to jsou 3 PL a kousek…
😉

zjentek

frťana? já? a co by tady jako dělal? No nic, musím hledat nějakou metódu

cochee

Nejjednodušší bude sehnat injekční stříkačku, pokud neseženeš nějakou „jetou,“ tak myslím, že v lékárně ti prodají, nebo teda spíš ve zdravotních potřebách. Pokud ne klasickou, tak inzulínovou určitě. Radši jetou, zas tak úplně pár halířů ta nová nestojí.

cochee

Kecám, http://www.le­karna.cz/stri­kacka-20ml-discardit-ii-2dil-bd-1-kus/ – dvě kačky 😁 stříkačky jsou drahé, ale nevšiml jsem si, že to je balení třeba 100 ks :)