Avatar uživatele
zjentek

je někde uvedeno, jakej by správná PL měla mít objem?

v receptech je často uváděno, kupř: použijte 2 PL přípravku. A protože mám doma starý dobrý český lžíce, tedy spíše „naběračky“, tak abych třeba nepřehnal tu míru ;o
Doplňuji:
nemám to jak odměřit, ale jsou to starožitný stříbrný lžíce a počítám, že maj tak 4cl, pánč když jím polívku, tak každý to sousto se mnou zamává, jako když kopneš frťana, víš co myslím? Takový to s tím krkem, jak to dělá slepice ..a já jiný lžíce nemám ..ale dík za uvedenou míru, 1,5cl zní rozumně, to je asi nějaká průměrná lžíce, že?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Luxx, zzzlatokopka před 3367 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

1 PL ≈ 1,5 cl
😉
Schválně – kolik mají ty tvé „naběračky“?
Doplňuji:
Tak nějak – „průměrná“ PL…
Průměrný hrmek (taky se používá jako odměrka) se počítá cca 25 cl…
😉
Ale – odměříš to snadno – naplň tou lžicí libovolnou nádobu, kterou máš cejchovanou (nebo dokážeš určit objem) – klidně třeba lahev od piva (0,5 l), plechovku od nápoje (0,33 / 0,5 l) – a spočítej potřebný počet lžic…

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Polévková lžíce, někdy též jenom „lžíce“, objem 15 – 17 mililitrů (podle velikosti).
Tyto lžíce se též používají při přípravě stravy jako odměrka, neboť v mnoha kuchařských receptech bývá uvedeno množství surovin ve lžících (například: Přidáme do hrnce dvě polévkové lžíce mléka, Přidáme čajovou lžičku soli…)

Polévkovou lžíci lze použít nouzově jako odměrku i při absenci kuchyňské váhy – vrchovatá lžíce (tj. lžíce „s čepicí“) představuje cca 25 g sypkého materiálu (mouky, cukru ap.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

gecco: cože? To je snadno? ;)))

před 3367 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

;-D
Jasně…
Pokud máš ´půldecovýho frťana´, pak to jsou 3 PL a kousek…
😉

před 3367 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

frťana? já? a co by tady jako dělal? No nic, musím hledat nějakou metódu

před 3367 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Nejjednodušší bude sehnat injekční stříkačku, pokud neseženeš nějakou „jetou,“ tak myslím, že v lékárně ti prodají, nebo teda spíš ve zdravotních potřebách. Pokud ne klasickou, tak inzulínovou určitě. Radši jetou, zas tak úplně pár halířů ta nová nestojí.

před 3366 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Kecám, http://www.le­karna.cz/stri­kacka-20ml-discardit-ii-2dil-bd-1-kus/ – dvě kačky 😁 stříkačky jsou drahé, ale nevšiml jsem si, že to je balení třeba 100 ks :)

před 3366 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek