bolak

Je někde k nahlédnutí seznam onemocnění (krom rakoviny) které bude zkoumat* NHS?

*Resp. nechá přečíst DNA pacientů kteří těmito nemocemi trpí?

Značka: hledal-nenašel (na každém českém webu kde jsem na tento článek narazil je uvedeno pouze „dalších vzácných onemocnění“)

http://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/britanie-da-miliardy-na-precteni-dna-vazne-nemocnych-pacien/r~8e0b1f6­2198111e48975002590604f2­e/

Odpovědi
arygnoc

pokiaľ viem, projekt je v štádiu príprav.

v prvej fáze bude skenovaný genóm znýmych chorých najmä na rakovinu a ďlašie vzácne ochorenia (v článkoch špecifikované ako vzácné genetické poruchy – ale to sú vlastne všetky predispozície dané geneticky, takže si možno myslieť takmer na všetky choroby).

po získaní vhodných markerov na genetickej úrovni (preto sa začne mapovať na pacientoh s už prepuknutou chorobou – bude sa „kalibrovať“) je možné mapovanie dna za účelom odhalenia predispozícií rozširovať.
v podstate je tento zoznam ochorení otvorený.

pokroky v projekte možno sledovať na www.genomicsen­gland.co.uk.

:-Q