Avatar uživatele
Stříbrný

je někde dáno, že školení a lékařské prohlídky související s výkonem povolání musí hradit zaměstnavatel?

nebo je to jen jeho dobrá vůle, když je třeba hradí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Zaměstnavatel má podle § 58 zákona o specifických zdravotních službách povinnost uhradit pracovnělékařské služby, bude se jednat o daňově uznatelný náklad.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Je to jen jeho dobrá vůle


Avatar uživatele

při prvním nástupu je dobrá vůle zda uhradí zaměstnavatel (ne vždy, někdy musí i vstupní). Pokud je to už v pracovním poměru je povinností zaměstnavatel hlídat a vysílat lidi na zdrav. prohlídky nebo školení k udržení odbornosti zaměstnace a plně to hradí zaměstnavatel.
např: §103 odb. způsobilost, § 32 i vstupní prohlídku musí hradit zaměstnavatel (potravinářství)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.