lukas.zmizik

je někde dáno, že školení a lékařské prohlídky související s výkonem povolání musí hradit zaměstnavatel?

nebo je to jen jeho dobrá vůle, když je třeba hradí?

Nejlepší odpověď
brillant

Zaměstnavatel má podle § 58 zákona o specifických zdravotních službách povinnost uhradit pracovnělékařské služby, bude se jednat o daňově uznatelný náklad.

Další odpovědi
Drap

Je to jen jeho dobrá vůle

anonym

při prvním nástupu je dobrá vůle zda uhradí zaměstnavatel (ne vždy, někdy musí i vstupní). Pokud je to už v pracovním poměru je povinností zaměstnavatel hlídat a vysílat lidi na zdrav. prohlídky nebo školení k udržení odbornosti zaměstnace a plně to hradí zaměstnavatel.
např: §103 odb. způsobilost, § 32 i vstupní prohlídku musí hradit zaměstnavatel (potravinářství)