KristýnaN

Je někde čárka?Tam plavaly po vode velké a silné dubové fošny a po těch jsme se my kluci často plavili na druhý konec.

Omlouvám se,že sem dávam další podobnou otázku. Dělám domácí úkol a nemohu příjít na to,kde ty čárky jsou :)

Nejlepší odpověď
annas

Někdy může být čárka ve spojení my, kluci,
často … záleží na pojetí a výslovnosti – zdůraznění při výslevnosti – pokud zdůrazňujeme, že to právě byli kluci, děláme čárku. Pokud my a kluci jsou na stejné úrovni, bez důrazu, píšeme bez čárky.

Před spojkou „a“ čárka nebude – vztah mezi větami je slučovací.

Další odpovědi
Miroslavst

A učíme se my nebo ty?
Chybí ti háček nad e ve slově vodě.
A jinak bych tam čárku dal, ale zkus to sama, jo?

anonym

domácí úkol ted? vždyt jsi na to měla celý víkend

venkovan

S ohledem na hmotnost dubového dřeva a na fakt, že pokud tam ty fošny plavaly, tak ve vodě byly dlouho, tedy nasáklé, nejsem si jist, zda ty fošny natolik plavaly aby na nich kluci mohli plout. A potom mne čárky moc nezajímají, protože tento příklad je trochu na hranici reality.

anonym

fošny,a po těch.