Elssir

Je nějaký způsob, jak si doma opravit poškrábaný disk? Mám na mysli disk na starý playstation

Včera jsem vyhrabal svůj starý playstation a chtěl jsem ukázat bratrovi, jaké hry jsem kdysy hrával. A zjistil jsem, že jsou poškrábané a nefungují. Je tedy nějaký způsob jak to doma opravit?
Doplňuji:
Ano ostatní jdou. Já byl na tohle vždy vysazený a o vše jsem se pečlivě staral. Mechanika funguje jak má. Ps: nejsou třeba jiné možnosti jak si to spravit aniž bych musel něco kupovat. Kdysy jsem slyšel něco o zubní pastě je to dobrý nápad? Bojím se, aby to disku neublížilo ještě víc.

Nejlepší odpověď
Hohny

http://www.al­za.cz/cistici-sada-pro-cisteni-dvd-a-cd-medii-d187911.htm
Prodávají se takovéto čistící krabičky na média, zázraky to samozřejmě neumí, záleží jak moc to máte poškrábané, ale jestli jsou disky originální a škrábance nejsou tak strašné, mohlo by to pomoct. U pálených cd je to horší, mají celkově kratší životnost a škrábance jim více ublíží…Jinak jiné disky (nepoškrábané) vám tam jdou? Může to být i stářím mechaniky a špinavou čočkou, prach je zlo…Na to se zase prodává toto, vyčistí to čočku od prachu, ale taky to nezachrání vše..
http://www.al­za.cz/omega-cistici-cd-dvd-d180692.htm#foto

Další odpovědi
England1522

Je to trapné ale pomáhá past na zuby, mislíte si že je to blbost ale fakt to je pravda ja jsem hraj na playstation 2 a nešla mi hra sekala se a namazal jsem to pastou na zb. a pomohlo… zkuste to