Gami.Pet

Je nějaký zákon, který zakazuje lidem vypustit do vesmíru vlastní raketu/sondu??

Potřebuji na to povolení?

Odpovědi
led

Teoreticky nie.
Ale na druhej strane, okrem finančných, materiálových a ľudských zdrojov treba aj zosúladenie štartovacej dráhy a dráhy obletu s organizáciami, ktoré sa o vzdušný priestor a o umelé obežnice Zeme starajú, aby nedošlo ku kolízií, prípadne iným katastrofickým následkom. „Smetí“ je tam dosť. Aj na púhy let vzduchom (balón, lietadlo) nad zemou potrebujete povolenie RLP – riadicich letovej prevádzky

mosoj

No určitě, potřebuješ řidičák.

honza19hk

Nejspíš ne,ale pokud se srazí tvoje sonda třeba s ISS tak z toho bude problém ,samozřejmě se bude zjiš´tovat kdo to vypustil a proč není řízená nebo proč o tom nikdo nevěděl.

Emefej

Největším problémem budou asi fyzikální zákony. Vypustit sondu do vesmíru není nic energeticky jednoduchého.