Daves

Je nějaký trik na ochranu palubky od prachu?

Mám pár let staré auto a palubní deska a prostřední panel jsou tvořeny z velkých ploch měkčených plastů. Už vyčistit je důkladně a bez map je peklo. Nejhorší ale je, že za dva dny můžu začít čistit znova, protože každý chloupek, prach, smítko se na ně hned jak na magnet usadí. Zatím jsem nad tím víc nedumal, ale může to být něco se statickou elektřinou? Jak čistíte plasty v autě tak, aby vydržely co nejdéle čisté při běžném provozu??

Odpovědi
mosoj

No mně stačí hadr a čistý štětec na lamely a štěrbiny + něco na ošetření plastů.
Pokud nechceš vyhazovat peníze tak zde :
http://www.ze­niteshop.cz/p%C3%A9%­C4%8De-o-n%C3%A1bytek/32-real-proti-prachu-300-ml-100-ml-zdarma-8594004372840.html
Doplňuji:
Já auto vevnitř čistím jedenou za rok. Auto má sloužit mně a ne já jemu.

anonym

https://www.go­ogle.cz/search?q=sprej+p­roti+prachu&i­e=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=0cFxVemPOoK0UZ­mrgKgD

zzzzz

No já bych auto nejprve pořádně povysávala, pak vyměnila kabinové filtry, a pak až kokpitem poleštila palubovku, ten prach se tam nafouká přes větrák, nebo je ze sedadel a koberců:-((

Já auto pucuju každý měsíc pořádně a jednou týdně utírám tu palubovku.