zzzzz

Je nějaký rozdíl v kvalitě mezi bílou či šedou tvárnicí Ytongu?

V obchodech jsem si všimla, že jsou dva druhy, ty bílé jsou o něco dražší, mají trochu jinou velikost. Prodavač mi tvrdil, že to je stejné, že ty bílé jsou dražší jen proto, že jsou od jiné značky, ale že kvalita je tam stejná. (Konkrétně mám na mysli příčkovku o tloušťce 7,5cm.) Bude z toho příčka ve sklepě.

Jsou ty dražší nějak pevnější, nebo jinak kvalitnější, nebo mohu s klidem koupit ty levnější?

Všem předem dík za odpovědi.

Nejlepší odpověď
briketka10

tady z jedné diskuze, že by se mělo jednat o
nějakou náhradu a ten šedý se láme :
http://forum.fi­nexpert.e15.cz/vi­ewtopic.php?f=332&t­=1189505
kvalita je jiná u obou ! prodavač ti lhal :(
http://www.ces­kykutil.cz/pet-duvodu-proc-zvolit-bily-porobeton-ytong
Doplňuji:
jestli máš ve sklepě vlhko může
šedý Ytong plesnivět viz odkaz..

Další odpovědi
mosoj

Na příčku vezmi ty levnější. Vůbec o nic nejde.
Doplňuji:
Jinak vyrobit porobetonovou tvárnici je docela věda, napěňují se reakcí s hliníkem. Pro obvodové zdivo bych bral bílý.

anonym

Bílý vs ´šedivý´ – rozdíl je v tom, že bílý se dělá z písku, šedý z elektrárenského popílku (a písku).
Takže ten šedý má nepatrně vyšší radioaktivní vyzařování a hustotu (hmotnost při stejných rozměrech).
😉
Pevnost, prostupnost tepla i hluku, nasákavost jsou pak srovnatelné.
Klidně kup šedý, poté, co natáhneš (zedník) stěrku, to stejně nepoznáš.

Drap

U příčky ve sklepě, kde jsou minimální nároky na pevnost, vezmi klidně šedé. Vyjde to levněji. Nevěř tomu, že v šedých je radioaktivita, to by se nemohlo prodávat.