Pokročilý

Je nějaký rozdíl mezi státní příslušností a státním občanstvím?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vidím to takto:
Mám české občanství, tedy jakýsi vztah ke státu. Vve formuláří pro xxx uvedu do kolonky Státní příslušnost Česká republika. .

Když vezmu naopak, tak české státní občanství vyjadřuje můj vztah ke státu, tedy pro mne k ČR.

Státnjí očanství se týká občana. Vím, jestliže firma žádá např. o poskytnutí úvěru, v žádosti jsou kolonky:

Jméno, příjmení, firma, Státní příslušnost s doplňující kolonkou pro rodné číslo nebo IČ.
http://www.gamitex.cz/…

Takže státní příslušnost je pojem širší než státní občanství. I právnická osoba vyjadřuje vztah k určitému státu.

Další odpovědi:

Stříbrný

Ano. Franta Vomáčkovník může vyplnit jak státní příslušnost, tak státní občanství. V jeho případě je to jedno. Ale firma Vomáčkovníky, a.s. nemůže získat občanství. Státní občanství tak je pro ni irelevantní, ale může vyplnit státní příslušnost (přísluší k tomuto státu).

Státní příslušnost - obvykle podle toho kde se člověk narodil
Státní občanství - podle toho kde se narodil anebo jakého státu nabyl občanství

př.: narodila jsem se v Polsku, ale pak jsem se přestěhovala do ČR a po 5 letech jsem požádala o občanství ČR i jsem ho dostala. Takže do kolonky státní příslušnost napíšu Polsko a státní občanství Česká republika

Bronzový

Není, je to to samé.

setapouch: už jsi někdy viděl formulář pro právnické osoby s kolonkou státní příslušnost? ;-)

Teplometgang: hloupost, prostě máte jedno nebo více občanství, v úřednickém newspeaku někdy "státních příslušností"
Doplňuji:
O.K. S odkazem na zdroj uvedený na wikipedii uznávám, že i u firmy je asi možné mluvit o státní příslušnosti, čímž vzniká rozdíl (občanství firma mít nikdy nebude). Přijde mi to ale zastaralý koncept, v dnešní době, kdy existují evropské společnosti, je důležité jen sídlo a daňový domicil ....

Diskuze k otázce

anonym

setapouch má pravdu http://cs.wikipedia.org/…

Bronzový

Pepa25

O.K. S odkazem na zdroj uvedený na wikipedii uznávám, že i u firmy je asi možné mluvit o státní příslušnosti, čímž vzniká rozdíl (občanství firma mít nikdy nebude). Přijde mi to ale zastaralý koncept, v dnešní době, kdy existují evropské společnosti, je důležité jen sídlo a daňový domicil ....

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.