leonessa

Je nějaký rozdíl mezi sodou krystalickou, sodou na praní a sodou jedlou?

Chtěla bych si doma dělat přírodní prášek na praní a všude se píše o sodě krystalické nebo na praní. Vzhledem k tomu, že jsem si místo toho nakoupila spoustu jedlé sody, která mi samozřejmě vypěnila, když ji přidala do horké vody s mýdlem, tak bych se chtěla zeptat, jestli je mezi těmito sodami nějaký rozdíl?

Odpovědi
anonym

Rozdíl je…
Ale pokud použiješ jedlou sodu namísto „krystalické“, nic moc se nestane, zjednodušeně – jedlá se rozloží na krystalickou a oxid uhličitý (to je to pěnění).

Lamalam

Soda a jedlá soda jsou chemicky odlišné látky. Soda je uhličitan sodný, jedlá soda je hydrogenuhličitan sodný. Mají odlišné vlastnosti a obávám se, že z jedlé sody prací prášek neuděláš.