cherreis

Je nějaký rozdíl mezi mořskou pannou a sirénou?

Samozřejmě myslím tu bytost co lákala námořníky svým zpěvem, ne houkačku nebo to mořské zvířátko :D

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/morska-vila-morska-panna

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-puvod-mytickych-bytosti-siren-cim-se-staly-znamymi
Doplňuji:
Omylem jsem klikla.

Sirény (čili mořské panny nebo též mořské víly), neméně nádherné jako nebezpečné, žijí v nepříliš organizovaných říších hluboko na dně mořském.
V současné době se vědci shodují na tom, že mořská panna je vlastně kapustňák, neboli býložravý mořský savec s předními končetinami změněnými v ploutve a s vodorovnou ocasní ploutví. Některé zjevení mořských panen by se tím daly vysvětlit, ale zase ne úplně všechny.

Z odkazu, která je uveden u starších otázek.
http://www.vse­ofantasy.estran­ky.cz/clanky/mor­ske-panny-.html

Další odpovědi
www

Pouze zeměpisný, stejné zvíře se jmenovalo (dodnes se to udržuje) v různých oblastech i jinak.
Doplňuji:
Vše to jsou ale kapustňáci, nebo jejich blízcí příbuzní.

iceT

Mořská panna a siréna by mělo být jedno a totéž.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo%C5%99s­k%C3%A1_panna

led

Ak pozrieme na báje a rozprávky Sirény v Stredozemnom mori nie sú pekné a robia námorníkom zle, podľa Andersena v Baltickom mori – Sirény volá Morské panny – síce tiež robia námorníkom zle a topia ich ale nájdu sa medzi nimi aj táké, ktoré z lásky k pozemšťanovi vedia ľuďom aj pomáhať a chrániť ich, dokonca vzdať sa svoje nadprirodzenej podstaty.
http://i.lidovky.cz

Ale biologicky sú rovnaké ´mořská panna je vlastně kapustňák, neboli býložravý mořský savec s předními končetinami změněnými v ploutve a s vodorovnou ocasní ploutví´ viď odpoveď annas.

http://tajemne­bytosti.blog.cz

Doplňuji:
správny odkaz:
http://tajemne­bytosti.blog.cz/0610/si­reny-nejsou-jen-bajne-obludy

beer

No to jsou zase skvosty )) Mám na mysli odpovědi na otázku jaký je rozdíl..to je tak, když v rámci možností získání palečků se odpovídá na věci člověku neznámé ))
Jediná odpověď správná a logická je od www. Ale palcujme, že ? )))
Takže odpvěď: Je to totéž, rozdíl žádný.
Doplňuji:
Než to někdo smaže – otázka zněla jaký je rozdíl a ne co to je )) Ti, jichž se moje doplnění týká dobře vědí.

Drap

Vy, kteří správně odpovídáte a záleží vám na informacích pro ostatní, nenechte se zastrašit „Statečnými“, či snad jen zbytky, kteří se takto sami nazývali a hoďte jejich osočování za hlavu. Všem vám přeji mnoho úspěchů

led

Priateľ beer si zjavne tie „skvosty“ neprečítal poriadne a hneď zbrklo písal odpoveď.
K svojej odpovedi mohla som napísať aj -siréna – morská panna – morská krava – kapustňák – dugong potom by mohol mať pravdu. Ale nemá!
Otázka znela:"Je nějaký rozdíl mezi mořskou pannou a sirénou?

Samozřejmě myslím tu bytost co lákala námořníky svým zpěvem, ne houkačku nebo to mořské zvířátko :D"
a tam sú rozdiely, tak isto by mohol potom na otázku: človek, velryba, aký je medzi nimi rozdiel? povedať žiadny sú to cicavce. ale to záleží od uhlu pohľadu na otázku, pokiaľ nie je jednoznačne určená.
Na problém palcovania, je to pod moju úroveň vaše urážlivé rozmýšľanie „Mám na mysli odpovědi na otázku jaký je rozdíl..to je tak, když v rámci možností získání palečků se odpovídá na věci člověku neznámé“ asi to tvrdíte podľa známeho hesla podľa seba súdim teba! Som urazená!!

led

Ospravedlňujem sa za príspevok, ktorý nie je priamo k téme morská víla.
Ad Dr.Axl, odkedy si sa spreneveril svojim zásadám, ale palčekuješ a nekritizuješ nesprávne zaradenú diskuznú odpoveď?
veď predsa príspevok beera nie je odpoveďou na otázku, ale diskusným kritickým príspevkom.
Polepši sa a buď rovnaký ku každému!

annas

Ad led. Souhlasím s vámi. Ale nenechám si zkazit dobré vychování osočováním a napadáním jiných, a proto se nesnížím na jejich úroveň a nebudu vkládat odkazy na jejich zcela zjevné chyby…

Jak praví klasikové:

  1. Nezdvořilost není izolovanou vlastností – je výsledkem marnivostii, roztržitosti, pohrdání jinými, závistí, žárlivostí…
  2. Kdybychom neviděli vedle sebe lidi šťastnější nás, měli bychom sebe za nejšťastnější. Kořenem naší nespokojenosti je tedy závist.

led

podpisujem

anonym

Beere , vasi ODPOVED na otazku priste do diskuze, ano ?
Dekuji.
Doktor at vas potom boduje za vasi spravnou ODPOVED tam. !
Dekuji. 🙂
Nebo snad i vam jde o palecky ? Jako me ?
Nejak mi ale nepribyvaji. Nevim co delam spatne. ☹
P.S. Dovedete si predstavit, ze by takhle, jako vy ODPOVEDELA An. ?
To by Dr. jel zase osobne na odpovedi. Tam by se podepsal, zjistil, ze s nim nikdo mluvit asi nebude a zase odjel. ! 🙂
Jinak ale, vase odborne ( normalni ) odpovedi ok. To vam musim nechat.

  • iv-

led

dám aspoň sem palček morskej víle

anonym

Trosku prestarla morska vila led, ale i tak diky.
Ja bych se spise prirovnala k morskemu jezkovi. 🙂

  • iv-

led

Ak pozrieme na báje a rozprávky Sirény v Stredozemnom mori nie sú pekné a robia námorníkom zle, podľa Andersena v Baltickom mori – Sirény volá Morské panny – síce tiež robia námorníkom zle a topia ich ale nájdu sa medzi nimi aj táké, ktoré z lásky k pozemšťanovi vedia ľuďom aj pomáhať a chrániť ich, dokonca vzdať sa svoje nadprirodzenej podstaty.
http://i.lidov­ky.cz/11/103/l­ngal/JV3ebdde_dan­sko_kodan_mala_mor­ska_vila.jpg

Ale biologicky sú rovnaké ´mořská panna je vlastně kapustňák, neboli býložravý mořský savec s předními končetinami změněnými v ploutve a s vodorovnou ocasní ploutví´ viď odpoveď annas.

http://tajemne­bytosti.blog.cz/0610/si­reny-nejsou-jen-bajne-obludy

led

omylom som zaradila do diskusie.