01Ricco

Je nějaký rozdíl mezi kvalitou a jakostí???

Někdo tvrdí, že jde o synonyma, ale jsou i názory, že se jedná o rozdílné pojmy.
Doplňuji:
Děkuji Hanulce11, to je ta odpověď, co jsem hledal.

Nejlepší odpověď
annas

Z hlediska jazykového jde opravdu o synonyma.

Pokud znáte definici synonym, víte, že jde o slova stejného či podobného významu.

Slovo jakost je českého původu, výraz kvalita pochází z latiny.

Další odpovědi
hanulka11

zde si o tom můžeš přečíst

http://www.risk-management.cz/in­dex.php?clanek=32&cat2=­3&lang=
Doplňuji:
hlavně ,že ti to pomohlo

annas

Otázku jste formuloval špatně, ptal jste se na synonyma, kvalita i jakost jsou opravdu synonyma.