MiKu

Je nějaký rozdíl mezi „kuzu“ a „kudzu“ (kořen) nebo se jedná o stejnou věc?

Nejlepší odpověď
quentos

Je to totéž, jedná se pouze o jinou verzi přepisu z japonského písma.

Zdroj: http://www.mo­lecularrecipes­.com/hydrocollo­id-guide/kuzu-root-starch-kudzu-2/

Další odpovědi
gecco

„Kuzu“ jsem ještě asi neslyšel – ale pokud je to révnatá rostlina, pravděpodobně půjde o zkomoleninu správného názvu „kudzu“…
😉

MiKu

Mmch, nevěděl byste někdo, zda jde v ČR sehnat celý ten kořen nebo jako rostlinu a kde? Ď.

MiKu

Gecco: v prodejnách zdravé výživy se prodává japonský výrobek KUZU a je to vnitřní bílá část kořene na kousky – určená do jídel jako zahušťovadlo.

gecco

😉
Já prodejny zdravé výživy moc nenavštěvuju…
Resp. – navštěvuju, dobré masny…
😉