štamgast

Je nějaký rozdíl mezi klasickou cibulí a jarní cibulkou?

Mám na mysli, jestli jarní cibulka je speciální odrůda nebo jestli je to klasická cibule vytažená dřív ze země.

Nejlepší odpověď
johana 56

Rozdíl je v chuti,vůni a čerstvosti.

Jarní cibulka může být
Šlechtěná raná odrůda.
Kterákoliv odrůda klasické cibule,sazečka bývá v prodeji již od února,stačí pár zasadit doma do květináče nebo truhlíku.
Odrůda podzimní cibule,zasazená v říjnu do půdy.Už v březnu má šťavnatou nať a malé cibulky skvělou chuť.Bývá problém ji sehnat,tento druh sazečky je v nabídce prodejen málokdy.

Další odpovědi
gecco

Je to klasická cibule (nějaké ranné odrůdy) brzy sklizená…
Oproti jiné běžně dostupné cibuli (sklizené na podzim a od té doby uskladněné) má ty výhody, že je šťavňatější a jemnější.
😉
Doplňuji:
Sorry – ta odrůda je, samozřejmě, „raná“…
😉

www

Rozdíl je v chuti a obsahu látek (silice,vitamí­ny..). Hodí se proto spíše do studené kuchyně, třeba k vaření na guláš je celkem nevhodná.
Zkušenost

Hykam

Brzy na jaře je to většinou klasická přezimující cibule, případně sázená na jaře ze sazečky, později už je to cibule vyšlechtěná vyloženě na svazkování, (Allium fistulosum) např Paráde, která dole nevyroste v klasickou cibuli.

http://www.aev-vs.cz/product­.php?id_produc­t=87626 zde sice uvadí cbuli Paráde jako přezimující, ale tato odrůda přezimující není, navíc na fotografii je i jiná odrůda.

mirekborek

http://www.strejda-google.cz/#Je+n%C4­%9Bjak%C3%BD+roz­d%C3%ADl+mezi+kla­sickou+cibul%C3%AD+a+­jarn%C3%AD+ci­bulkou%3F