Je nějaký rozdíl mezi bývalou RVHP a nynější EHS?

=============­==================
Ano Lahny, to je to, co jsem si chtěl přečíst i od jiného, protože já to vím také!

Nejlepší odpověď
anonym

EHS je přejmenovaná na EU.A rozdíl je velký.
RVHP nám poroučelo jaké máme vyrábět osobní a nákladní auta, lokomotivy apod.Ale do domácnotí nám nelezlo.
EU nám leze do domácností a poroučí kolik můžeme vyrobit cukru,mléka, vepřového a hovězího masa, čímž vlastně podporuje naši nezaměstnanost.
Je toho hodně co nemůžeme, ale nechce se mně to všechno rozepisovat.

Další odpovědi
Kepler

RVHP byla hospodářská unie SSSR a jeho satelitních států, která měla zajistit nezávislost na ostatních zemích Evropy a světa. EHS byla předchůdcem EU – mezinárodní organizace existující mezi lety 1958 až 1993, která byla vytvořena, aby podporovala ekonomickou integraci (včetně jednotného trhu) mezi Belgií, Francií, Německem, Itálií, Lucemburskem a Nizozemskem. Obojí mělo posílit ekonomické postavení členských zemí v Evropě a ve světě.

Dismas

Ano, RVHP se nepokoušela zislamizovat naše území.

anonym

Rozdíl mezi EHS, které dnes již neexistuje, a RVHP je v tom, že v EHS byly země bývalého západního bloku.

Zatím co RVHP ovládala země bývalého sovětského bloku. Vznikla jako protipol ES.

EHS, ES se později změnilo na EU, ale na to jste se neptal.

anonym

Chybná formulace otázky od Barbakana – EHS NEEXISTUJE.

Navíc je rozdíl mezi EU a bývalým EHS (ES).

lahny odpověděl na to, co dělá EU, nikoliv EHS – jaký byl rozdíl mezi organizacemi?

Stále platí, nepozornost při čtení a hodnocení odpovědí.

anonym

Ještě že jsi to nenapsal při zapnutém Caps Lock – u!

anonym

Barbakane oni ti mladí tohleto nezažili a jsou zblblí modrými ptáky, protože přece ONI DĚLAJÍ VŠECHNO DOBŘE, tak proč by nechválili EU.

xxx3

existuje nějaký rozdíl mezi stavy 1/ být neinformovaný a 2/ být ignorant? Je zvláštní, že lidé neinformovaní jsou často právě ignoranti, kteří jsou na svou neinformovanost hrdí, třebaže informace se povalují všude okolo nich. Lepší než vyjevovat na veřejném fóru svou neinformovanost by bylo přínosnější věnovat čas pro získání opravdových informací. Každý má samozřejmě právo kritizovat EU, ale poučená kritika míří nějakým konkrétním směrem, nikoliv jen k lacinému plácání o věcech, o kterých dotyčný četl tak někde v bulváru (což je u nás i většina tzv. seriózních zdrojů, jako jsou novinky nebo idnes)
btw. ještě tu nezaznělo o pomazánkovém másle, rumu a zakřivení banánů…

anonym

Tak tohleto neřeším, pro mně jsou důležitější žárovky, vysavače, zrušené cukrovary (to je zrušených pracovních míst…nejen zemědělci, nemožnost pěstovat cukrovku,lidé v cukrovarech následně další odvětví co navazovalo na cukrovary atd.)
Revize kotlů komínů, muset mít domácí čističky…to všechno stojí statisíce, které nás tento stát nenechá vydělat.
Ono se to v Bruselu pěkně poroučí když v jejich státech na to lidi mají peníze, u nás dvě třetiny lidí nedosáhne na průměrnou mzdu…a to nemluvím o důchodcích, kteří na to tuplem nemají.

xxx3

fajn, to je přesně to, o čem jsem mluvil. Nekonkrétní řeči o něčem „jak to psali v novinách“. V tom případě se zastavme třeba u těch cukrovarů. Tušíte vůbec, jak celá situace s „rušením cukrovarů“ ze strany „EU“ vznikla? Jste to schopný popsat? Nebo si myslíte, že si na nás zasedli v Bruselu ve stylu: „hmmm, co bychom těm Čechům provedli? A co takhle jim zrušit cukrovary, ať jim stoupne nezaměstnanost!“

anonym

Neboj se, sledoval jsem všechno kolem EU.
My jsme tam měli vyjednávače, kteří měli na starost co a jak bude s přístupem.Nevím jaký nůž měli na krku, faktem je, že vyjednali nejhorší podmínky.
A nedivím se, protože to určitě probíhalo formou VY CHCETE DO EU, TAK MUSÍTE TO A TO OMEZIT JINAK VÁS NEPŘIJMEME.
Stačí se podívat jak byl zrušen moderní cukrovar v Hrochově Týnci.
A když jsi tak chytrý, proč jsme museli omezit vývoz mléka ( kvóty), rušit hovězí dobytek, rušit chov prasat?Byl jsem u králíkářů, museli se rušit stavy ovcí kvůli EU ( každý chovatel dostal PŘIKÀZÁNO kolik může mít doma ovcí atd.)Nesměli se chovat ovce na vlnu ( na všechno kvóty EU).
Komunisti se snažili aby lidi byli soběstační v potravinách ( na vesnici každá mezička osečená), dneska se dostávají dotace na to aby lidi na loukách NIC NECHOVALI.
Asi toho o zemědělství moc nevíš.

xxx3

ale kdepak, tohle je zase to, o čem jsem mluvil – všechno jen nekonkrétní řeči a následně odbočka někam k mléku. Otázka zněla jasně – jsi schopný popsat jak to přesně bylo s těmi cukrovary? A dodávám nápovědu, že problém cukru (přesněji řečeno jeho přebytku v EU) se neřešil jen ve vztahu EU – ČR, ale právě v rámci celé EU. Aspoň si o tom proboha něco přečti, než o tom zase něco napíšeš.
A ještě jeden dodatek – to jak se to celé „vyřešilo“ osobně nepovažuji za ideální řešení, ale dráždí mě tyhle neurčité ublíženecké řeči, které nikam nevedou a hlavně, jsou postavené jen na kusých a povrchních informacích.

anonym

A co kdyby se zrušilo embargo na vývoz do Ruska?Proč musíme poslouchat EU ( jaký je rozdíl poslouchat RVHP a nebo EU)?Ano, tenkrát embargo nebylo, ale do Ruska jsme též vyvážet nemohli ( teda jen v omezeném množství).
.....Úryvek ze článku na netu…Hlavním cílem reformy je postupné dosažení rovnovážné-
ho stavu na trhu s cukrem EU prostřednictvím snížení celkové
produkce cukru v EU. Požadavkem Komise bylo snížit celko-
vou produkční kvótu cukru, isoglukózy a inulínu v EU o 6 mil. t,
tedy z původních 19 800 549 t na 13 800 549 t (po započtení
dodatečné kvóty)…
Vše jde dohledat proč jsme nemohli více cukru vyrábět. Snížit kvóty kvůli konkurenceschop­nosti. A to je ten hlavní důvod.
Tohle by v RVHP nebylo možné.

xxx3

Dobrá, tedy ždibec informace se zde objevil. Evropa produkuje více cukru, než je schopna spotřebovat. Co z toho plyne? Jen to, že kdyby zde nebyly kvóty na cukr (které sám nepovažuji za šťastné řešení tak, jak byly vytvořeny), tak by stejně velká část cukrovarů zkrachovala. Pokud bys hledal více, zjistil bys, že některé země byly postiženy více než ČR a o hodně. Úvahy o vývozu mimo EU jsou pěkné, ale nedomyšlené. Výroba cukru v Evropě totiž nemůže finančně konkurovat daleko levnější výrobě z cukrové třtiny. Jak na to reaguje EU (a to nejen u cukru)? Vývozy zemědělských plodin těžce dotuje tak, aby se dostaly na konkurence schopnou úroveň na světovém trhu. Také je za to dosti kritizována ze strany chudších zemí, které si takové dotace nemohou dovolit. Zkus se zamyslet nad tím, co jsem napsal, než zase začneš tu ohranou písničku o RVHP etc.

anonym

Ano, Řada nosných exportních odvětví
ČR se zlikvidovala. Na prvním místě cukr. Na internetu jsou záběry, jak Francouzi bourají náš
nejmodernější cukrovar v Rochovicích. Srovnali to tam se zemí.
Československo vyváželo 1,25
milionu tun bílého cukru! Dnes je to nepředstavitelné.
A co takový chmel?

xxx3

ještě jednou k tomu cukru – ano, naše země byla velkým vývozcem cukru a už není, problém je v tom, že toho, co lze exportovat je víc, než kolik lze v EU spotřebovat, podobné je to ale i v jiných odvětvích zemědělství. Jsou tu těžké přebytky a většina zlé krve pochází z toho, jak se tato situace řeší.