ivosek2

Je nějaký přestupek když do naší třídy nás budou urážet jako banda hlupáků? :D

Nejlepší odpověď
Lamalam

Tvůj dotaz je přestupek proti češtině.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že se nejedná o přestupek, ale o pouhé konstatování faktů.

gecco

Lamalam → Toto už je na hranici nepodmíněného trestu – opakování ZŠ tak od 3. třídy výše…

klumprt

§986 tr. zákoníku

Hanobení českého jazyka

(1) Kdo nejméně před dvěma jinými osobami užije českého jazyka způsobem, který je způsobilý vyvolat pohoršení, bude potrestán pobytem ve vzdělávacím a výchovném zařízení na šest měsíců až tři léta.
(2) Pobytem ve vzdělávacím a výchovném zařízení na jeden rok až pět let bude potrestán ten, kdo se činu ovedeného v odstavci 1 dopustí

  1. nejméně se dvěma osobami, nebo
  2. tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.