fukinaj

Je nějaký předpis, kde má být umístěno na domě číslo popisné?

Nejlepší odpověď
yuko

4. Tabulka s číslem popisným musí být umístěna u vchodu tak, aby byla viditelná z veřejné
komunikace. Tabulka se umisťuje zpravidla u hlavního vchodu do budovy z ulice, u vrat či u
plotové branky vlevo při pohledu směrem z budovy, nejvýše do 2,5 m od země

Zdroj: http://www.no­varole.cz/pdf/pra­vidla-o-zpusobu-pouziti-a-umisteni-cisel-a-nazvu-k-oznaceni-budov-a-ulic.pdf

Další odpovědi
marci1

Určuje to obecní vyhláška. U nás třeba platí, že číslo popisné bude umístěno na viditelném místě, při pravém rohu vchodu do budovy, ve výšce dva metry nad úrovní jednotky, popřípadě upraveného terénu. Číslo orientační bude umístěno pod tabulkou s číslem popisným. 🙂

zjentek

Nemusí být „na domě“, ale na dané adrese a musí být viditelné.
Rozhodně nesmí být umístěno u souseda, i kdyby jste měli dvojdomek!