bolak

Je nějaký operátor, který má funkci SMS-EMAIL, ale u kterého se nemusí platit měs. tarif ani dobíjet, aby nepropadly $?

Potřebuju SIMkartu, na které půjde nastavit v e-mailové schránce např. seznamu, aby mi doručené zprávy z určité adresy byly posílány přímo na mobil (nebo alespoň upozornění). Vím že u Vodafone je funkce SMS e-mail, kde to tak funguje a i u ostatních hlavních operátorů nějaká obdoba toho bude, jenže já nechci platit nějaké stovky měsíčně kvůli jedné funkci a nebo dobíjet stovky Kč ročně aby mi peníze na předplacené kartě nepropadly. Mám nějakou možnost?

Odpovědi
gecco

Celé maily ti schránka (např. na Seznamu) přeposílat nebude, ale notifikaci ano…
Ale naprosto nerozumím „nechci platit…“ – to budeš mít telefon s touto SIM jen k příjmu notifikací mailů??

JájsemRaibek

Já to mám zadarmoo t-mobile. V tvém případě stačí mít duální telefon.

bolak

Jak to myslíš? Jak zadarmo t-mobile? Co je to za tarif?

bolak

gecco: já provolám asi minutu měsíčně, mám tarif od ČEZu, kdy platím jen co provolám, když neprovolám ani minutu, přijde mi účet na 0Kč, žádné sankce, žádné dobíjení, ale neumí to SMS-email a ani to prý neplánují, takže se simkartou není propojená žádná e-mailová adresa, jako je to u vodafone, O2, T-mobile… a tak není jak si v mejlu nějakou notifikaci nastavit (alespoň myslím)

gecco

Aha, sorry, na virtuální operátory jsem si nějak nevzpomněl…
😉
Jo – ti to sice umí, ale nedovolí spuštění – oni za SMS musí platit (sice v řádu haléřů, ale přesto), takže SMS zdarma ti prostě nenabídnou…
_______
V tvém případě bych jako nejvýhodnější viděl SIM Vodafone, kdy je kredit ´platný´ 10 měsíců od aktivace (dobití), ale karta je ještě další tři měsíce ´živá´ pro příjem.
Takže bys vlastně platil 200,– za 13 měsíců provozu (tedy asi 0,5 Kč /den), ten kredit bys mohl na konci desetiměsíčního období nějak ´prošustrovat´ (mobilní platby, DMS…).
😉