lukas.zmizik

Je nějakou normou určeno, co na sobě musí mít policista, který pracuje v přestrojení za civila?

Protože většinou v televizi vidím, že maj na sobě krátkou koženou bundu a džíny. A já už se pomalu na každého takto oblečeného dívam podezřele mžouravým okem … Můžou mět třeba kraťasy nebo horské oteplováky?

Nejlepší odpověď
anonym

No jo – ale ve filmu jde o schematické myšlení režiséra či scénáristy, nikoli o nedostatek fantazie policajtů v odívání…
😉
Ve skutečnosti mohou mít cokoli – někdy třeba dokonce nic (v sauně by, například, působilo velmi nepatřičně jakékoli odění…

Další odpovědi
briketka10

http://forum.li­ving.cz/viewto­pic.php?f=151&t­=1715654
Rozhodující je, jestli, když je v civilu, se prohlásí a PROKÁŽE služebním průkazem (ne odznakem). Myslím, že v civilu chodí tak 2/3 policajtů a jen
ten zbytek slouží v uniformě(do­praváci, pochůzkáři, nebo jak se jim říká).
http://zpravy­.idnes.cz/v-teplicich-policejni-reditel-policistum-naridil-jaky-maji-mit-civil-1jc-/domaci.aspx?c=A120813­_190052_usti-zpravy_alh
Takže mohou nosit co chtějí, ale v Teplicích jim nařídili nosit stejnokroje.

Hamon

Samozřejmě můžou mít cokoli, co je vhodné.
Problémem může být zbraň, náhradní zásobník, pouta a služební průkaz, to je potřeba někam dát (a zbraň je nutné nosit skrytě – nejen požadavek taktiky, ale i zákona).

zjentek

v utajení mám většinou zelenej mantl (tam se toho vejde) no a do vousů si dávám trochu nudle, ale to podle situace. Na netu používám fota někoho, kdo nijak nevyčnívá, třeba tady:
http://letecka­posta.cz/537305008