FOG

Je nejake pravidlo, co clovek podedi – geny od svych rodicu?

Je nejake pravidlo, co clovek podedi – geny od svych rodicu? Jako co po matce a co po otci.Navyky,po­doba,nemoci atd.
Nebo je to individualni?
Doplňuji:
Byl jsem jen zvedav,jestli je nejake pravidlo,protoze spolupracovnik mi rikal,ze on ma hodne vlasu,ze z matciny strany to tak meli a ja jak se zda tez podedil zase malo vlasu a vim ze dedecek od mamky na tom byl stejne.

Nejlepší odpověď
dudu

Většinou se geny promíchají tak, že krása a dobré vlastnosti jsou po mamince a špatné vlastnosti jsou dědictvím z manželovy strany. Když má dotyčný extra štěstí tak za ně nemůže on, nýbrž nějaký zvlčilý strýc, nebo ještě lépe prapředek z pátého kolena.

Další odpovědi
jakube33

Pokaždé jiné.

Lucimia

Je ohromné množství kombinací podobně jako čísel ve sportce. Kdyby měl pár 100 dětí, bylo by každé jiné a každé by mělo jiné rysy od matky, otce a dalších předků.

atriplex

Lucimia má pravdu, já jen dodám, že všechny vlastnosti jsou buď dominantní nebo recesivní, takže různou kombinací, se projeví to či ono. Znáte to: černoch s bělochem = dítě s tmavou kůží. Jindy má zace cela rodina typicky zahnutý nos. Prostě se to pořád míchá a míchá a nikdy nevíte, zda vaše dítě nebude mít modré oči po praprapra babičce, ačkoliv co vy i váš partner mají oči hnědé.

člověk

většinou se to dědí po prarodičích
příklad:dnes jsem se poprvé setkal s prapratetou a byl jsem šokován,že mluvím s mámou,která zemřela před mnoha lety,gesta mimika,podoba i nemoci,
a nikdy v životě se nepotkali,
prostě genetika je všesvět,

lorja

V některých rodinách je podoba jejich členů až překvapivá.Když potkáte třeba otce se synem,tak vám připadají jako okopírovaní.Někde je podoba tak výrazná,že je jedno jestli jde o mužského nebo ženského člena rodiny.V jiné rodině se zase dědí nadání k hudbě,sportu,kres­lení,technice a jinému.Já jsem jako dítě byla pihatá a vlasy jsem měla zrzavé.Všichni ostatní z rodiny čtyři kolena zpátky byli vždy blond.Jak muži,tak ženy.