everest

Je nějaké jídlo které pozitivně působí na játra a obnovu jaterních buněk?

Děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Bohudík je nemám zničené alkoholem jelikož je mi teprve 14 let.Měl jsem mononukleozu a ted mam dva a pul mesice dietu a žádný sport.Chtel jsem vedet jestli mi pomuze i neco jineho krome diety a vitaminu ktere stoji celkem 460 korun.

Nejlepší odpověď
anonym

Zjisti si informace o bylině OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ. Manžel rodělal mononukléozu a žloutenku a jeho problémy s játry na doporučení lékaře hodně odvary a tablety z této byliny vyřešily. Na celkovou očistu organizmu a na játra je ostropestřec vynikající.

Další odpovědi
annas

S léčením přírodními prostředky mám osobní zkušenosti. Držet dietu je odříkání, ale jinak se problémů nezbavíte. Ale dá se zvyknout. Přiznávám, že když jsem v restauraci, mám někdy problém si vybrat jídlo, na tento typ dietářů se totiž nějak zapomíná.
I když máte dietu stanovenou na přechodnou dobu, vyplatí se potom játra nepřetěžovat a především na jaře je posilovat a předejít možným následkům.

Píši všeobecně o tom, co je dobré pro regeneraci jater.

Při jaterních chorobách je třeba omezit především smažená jídla, pomeranče, peckové ovoce, čerstvý chléb, kynuté koláče., majonézy, nekouřit.. Uvědomit si, která jídla vám způsobují potíže a vyloučit je z jídelníčku. Někdy je to individuální.
Doporučuje se zelený hrášek, fazolové lusky, jogurt, oleje lisované za studena, maso připravovat bez tuku (omezit vepřové), sója, občas vajíčko naměkko, pozor na ostré koření, dobré jsou i zeleninové šťávy, pohanka, jáhly, ovesné vločky, nepřejídat se, omezit alkohol (občas pivo a červené víno . to zřejmě u vás nepřichází v úvahu). Dodržovat dietu se vyplatí …

Cenným pomocníkem pro nemocná játra jsou sezamová zrna – posypat jimi chléb s máslem..
Výborným prostředkem, který regeneruje játra, je šťáva z černé ředkve, ale musí se užívat v malém množství, jinak dráždí. Do jemně nastrouhané ředkve přidáme třtinový cukr nebo med a necháme vyluhovat. Užíváme 3× denně asi 10 kapek. Vyzkoušené. Červená řepa obsahuje hodně železa, ale víc podporuje činnost žlučníku.

Z bylinek pak vynikajícím prostředkem jsou semena ostropestřece mariánského,. ale i obyčejná pampeliška – její kořen – pomáhá při regeneraci jater.
Ještě mě napadá kustovnice čínská – červeně oranžové plody bývají k dostání v obchodech se zdravou výživou Dá se z nich připravit čajový nálev i odvar Osobně je používám místo hrozinek do kaší apod.

Všechno mám vyzkoušené, i když teď se léčím bylinkovým extrakty Regalen od fy Energy nebo Detoxinem od fy Diochi. Pomohlo mně také homeopatikum Chelidonium majus – ale při užívání posledních tří přípravků je nutná konzultace s odborníkem.

Také jsem v mládí prodělala mononukleózu a boleriózu, jenže lékaři zjistili až mnohem později …

Vl. zkušenosti + citace z knihy Příroda léčitelka.

hanny 2

Pokud vím,tak je to červená řepa – pomáhá regenerovat játra a čistí krev.
A potom bylina,která se nazývá ostropestřec mariánský.

http://www.spek­trumzdravi.cz/clan­ky/zdravi-a-krasa/ostropestrec-mariansky-ma-zazracne-ucinky-na-spravnou-funkci-jater/

venkovan

Játra jsou jediný orgán v těle který dorůstá, do jisté míry se tedy regenerují. Ale pokud chceš co na játra pozitivně působí, tak si zjisti, co je ničí a toho se vyvaruj. Napravovat co je poničeno už nebývá zpravidla moc účinné.
Doplňuji:
Podívej se na doplňky stravy. Můžeš tam najít třeba kapky z jednoho bodláku. Ale domluv se s rodiči aby ti pomohli nějaké ty doplňky stravy vybrat.

badisko

moje uz zachrani pouze .. transplantace nebo zazrak..

zzzzz

Játra dorůstají. Pokud je něco poškodilo, tak ta špatná tkáň na nich zůstane a obalí se novou dobrou. Proto mají alkoholici obrovské játra. Je třeba se vyvarovat jejich poškození, bývá to většinou nevratné. Podpůrnými prostředky je můžete tzv. pročistit a zvýšit tak jejich schopnost fungovat jako lidský katalyzátor. V lékárně vám jistě poradí.
Doplňuji:
Žádné jídlo není, trik je v tom dál je nepoškozovat, nejíst čokoládu, tuky, luštěniny atd., a hlavně nepít žádný alkohol. I jediné pivo může člověku s poškozenými játry velmi ublížit.

manon

Na obnovu jaterních buněk nevím, ale dobré zkušenosti po mononukleóze jsem zaznamenala s dělenou stravou (možná to Tvoje dieta už obsahuje).

anonym

možná

Fienir

Pokud je máš zničené alkoholem, tak už ti je nezachrání ani pán Bůh.