Avatar uživatele
Dick

Je nějaká zákonná lhůta povinného ručení???

Je nějaká zákonná povinná lhůta od kdy do kdy musí mít vozidlo povinné ručení při prodeji a koupi???Měl jsem mezeru 13 dní a ted mi přišla pokuta od ČKP.
Doplňuji:
Koupil jsem ojeté auto.....

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Dick

Zajímavá 0 před 3635 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Ano. Jakmile dostaneš registrační značky, musíš mít zaplacené zák. pojištění.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Bohužel zákon je striktní: záleží na nabytí vlastnictví, v den koupě je povinnost zajistit pojištění. V zákoně je 14 dnů lhůta pro neprovozování – dání značek „do depozitu“ nebo jiného vyvinění z pojištění, ale obecně se nesmí provozovat nepojištěné auto.
ČKP je mafie podobná soukromým exekutorům, stát prostě udělil soukromému subjektu velké pravomoci, takže tvrdě vymáhají, co můžou (a občas udělají i přehmaty, je třeba se umět bránit).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Nějak se mi to nezdá. Sice už nemám auto 8 roků a s těmi vydřiduchy z pojišťovny se nestýkám a nekoresponduji, ale pamatuji si, že jsme koupili auto – nezáleží, zda ojeté, nebo nové ( V mém případě to bylo nové auto). Prodejce nám dal nějakou značku na přepravu z místa prodeje do místa bydliště, a pak jsme jeli, příští týden v nejbližší možný termín vlakem a okresní oddělení VB – bylo to ještě před SR (sametová revoluce), dostali jsme na základě těch papírů, co mi dal prodejce značku a TP. Vozidlo bylo registrováno v daném okrese a současně začala platit pojistka. Pojistné jsem pak platil každý rok.
Ale jak se říká, neznalost zákona neomlouvá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NikkiHeat

V kupní smlouvě je den koupě kdy musíš mít zákonné pojištění......

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Dicku, jednoduchá otázka, složitá odpověď.
Ani jeden den nesmíte vozidlo provozovat bez pojištění. To znamená, že si při koupi musíte domluvit, že Vám pojištění zruší ke dni, třeba středa. vy si musíte od čtvrtka zařídit svoje pojištění. Taky se můžete domluvit s prodejem, že budete jezdit do konce měsíce, roku atd, ale jde o to, zdali to prodejce dodrží. Páč riskuje ztrátu bonusu, pokud vy havarujete. Lze toto v rodině, u cizích nedoporučuji.

Čkp byste se mohl bránit, že jste vozidlo neprovozoval a bylo odstaveno mimo pozemní komunikaci . Je to složitý boj, ale jde vyhrát.
U Vás to bude částka asi 13×50Kč + 200 poplatek. .Nebo jaké to bylo auto?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Flekyy

Pokutě se nevyhnete, auto je nutné mít pojištené hned. Ani jeden den se nesmí vynechat.
Informace tady: http://www.ex­presnipojiste­ni.cz/nepojis­tene-vozidlo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
martin.simec

Pokud jsou značky v depozitu tak nemusíte platit povinné ručení http://www.klik­pojisteni.cz/po­vinne-ruceni/

před 3103 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cukrar

Dicku, vy toho máte více, nebo se případ prolíná?

před 3635 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dick

je to jeden a ten samý případ.mám Felícii a vyměřily mi 830 kč za 11 dní.

před 3635 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek