M.

Je nějaká škola podobná gymnáziu?

Zdravím,
jelikož už se mi ten výběr poolání krátí, tak jsem z toho naprosto na nervy. Učím se co nejlépe můžu, mám prakticky samé, všichni mi říkají, jak půjdu na gymnázium a poté na výšku. Jenže – gymnázia se vcelku bojím. Nejsem zvyklá se učit a ani nejsem zvyklá na příliš velký tlak, který tam samozřejmě je.
S výškou tak nějak počítám a vím, že gymnázium by pro mě bylo nejvhodnější, ale stejně se mi do něj moc nechce. Nevíte, jestli by byla nějaká dobrá střední škola, která by měla zaměření, abych pak po gymnáziu bez výšky (kdyby se mi to nějak podělalo) nebyla úplně k ničemu? :D
Opravdu se gymplu bojím. :)

Nejlepší odpověď
manon

Člověk se vždy bojí neznámého. Až tam budeš, bát se přestaneš. Není mi zcela jasné, jak se někdo může bát gymnázia a počítat s vysokou…
Na gymnázium se dnes dostane už pomalu každý, kdo se hlásí, takže (bohužel) i nároky se zřejmě budou snižovat. Ale zas se asi tudíž není čeho bát :) – poraď se s vaším výchovným poradcem, ten Tě může znát a odhadnout, zda se na studium hodíš. A hlavně klid :) Být na nervy ve Tvém věku je příliš brzy.

Další odpovědi
Michal Kole

Jsou obory co mají v názvu lycea.

Jsou např. přírodovědná lycea, zdravotní lycea, technická lycea.

Jsou to obory kde je větší podíl všecobecných předmětů jako jazyky, čeština, občanka, matematika než odborných předmětů, jako třeba mechanika, stavba a provoz strojů, elektronika, elektrotechnika, technologie, …

I když se nedostaneš na vysokou tak máš alespoň nějakou „odbornost“ i když ne zrovna jako z klasické průmyslovky, ale přece jen něco umíš a můžeš hned začít hákovat v oboru.