Je nějaká medicína, která člověka donutí k pořádku a disciplíně?

Mě napadá snad jen oženit se. ;)

Odpovědi
Kepler

U submisívního nebo tolerantního člověka by to mohlo fungovat. Ale jinak spolehlivě funguje dlouhý bič a malý dvorek.

Kelt

Tak s tím mám celý život problémy. Taky jsem se chtěl na to zeptat. Pokud člověk není pořádný, už se to nenaučí, to tvrdí jedni. Druzí tvrdí a vyšla i nejedna kniha, že každý člověk má svůj vnitřní svět, názory styl práce a podle toho i systém ukládání věcí. Pokud máte možnost si věci někam dávat – vnější podmínky a budete mít zájem a chtít – vnitřní podmínky, můžete být pořádní a disciplinovaní. Někdy stačí pořádný šok, že si člověk uvědomí, že něco musí změnit.

orwell

Dřív to zajišťovala základní vojenská služba, alespoň prvním rokem. Pár rajónů navíc, doškolovací středisko v neděli, zaražené vycházky nebo zrušený opušťák, pár nočních poplachů… Stačilo jen ceknout, nebo bordel ve skříňce, blbě zasalutovat, atp.

anonym

Kelt: Nápodobně. Většinou, když už se rozhodnu uklízet, tak na to jdu velmi zodpovědně, ale po pár dnech je vše ve starých kolejích a mě se nechce opět do úklidu. Nikdy jsem nedokázal udržet si ten systém v tom kde co ukládat a tak.
Asi mi opravdu chyběla ta vojna.