Eglantine

Je nějaká kniha, kterou veřejnost miluje, ale vy nesnášíte?

Může jít třeba o nějaký bestseller nebo povinnou četbu, prostě známou knihu, ke které jste si nikdy nenašli cestu. Popř. můžete jmenovat i autora, který vás nikdy neoslovil.

Quentos: Zrovna jsem dočetla Jméno růže! Musím říct, že to pro mě bylo taky dost náročné, ale prostě jsem musela zjistit, kdo ty mnichy zavraždil. Možná právě četba téhle knihy mě inspirovala k položení otázky…

Děkuju moc všem za odpovědi (nečekala jsem, že jich bude tolik!) 🙂

Nejlepší odpověď
arygnoc

všetky tie knihy ako …

ako byť byť úspešný
ako byť zdravý
ako spokojný
ako byť šťastný
ako variť
ako jebať
ako všetko

všetko kydy za účelom zarobiť peniaze.

a potom mi lezä na nervy manuály vydávané do nejakých „karisblokov“, (pseudo)väzieb, ktoré človeka nič nenaučia – a to platí i pre (pseudo)lexikóny, (pseudo)encyklo­pédie a pod.

vôbec, celá litartúra niečo vysvetľujúca niečo v skratke a pod nálepkou vedecká (bez jediného vedeckého editora) je strach, hrôza a des.

mám taký pocit, že úroveť tlačeného slova – ako v denníkoch, týždenníkoch, magazínoch i knihách padla na absolútne dno – čo sa týka obsahu, jazyka a i kvality.

😉

Další odpovědi
anonym

Ne, že nesnáším, ale nudím se a usínám – Stařec a moře.

quentos

Umberto Eco – „Jméno růže“. Všichni z ní jsou urvaní, zatímco u mě je to jedna z mála knih, které jsem v životě nedokázal dočíst. Sotva jsem se prokousal první stovkou stran, dál jsem to nedal. Ještě že jsme se k ní dostali těsně před maturitou a už jsme z ní tehdy nestihli napsat písemku.

gecco

Netuším, nakolik je veřejností oblíben – ale nikdy jsem nedočetl nic od Aloise Jiráska, snad až na Filosofskou historii…
😉

lejdy.můn

Já, jakožto absolutně nestádní typ, mám jakýsi blok vůči všemu, co smrdí masovostí. Když sem dorazil hit v podobě Harryho Pottera, Pána prstenů , Letopisů Narnie, Stmívání, 50 odstínů šedi atd, všechen ten humbuk okolo mi ona dílka natolik „znechutil“, že dodneška jsem zatím nedostala ani malinkatou chuť si cokoliv z toho přečíst. Nenazývala bych to nenávistí nebo odporem, ty příběhy určitě budou mít něco (nebo hodně) do sebe, ale dokud se ta mediální masáž nedostane do stadia, kdy po daných titulech už ani ten pověstný pes neštěkne, tak nemyslím, že se do čtení dobrovolně pustím.
Dokonce ani filmovou podobu jsem zatím neviděla, ačkoliv mi to málokdo věří. 🙂

A z těch autorů, co jsem se aspoň pokoušela číst a nijak mě neoslovili, mě momentálně napadá snad jen Halina Pawlowská – ty její rádoby vtipný průpovídky mě vždycky vytáčely i v televizi, natož pak psané verzi, brrr. Nemusím ji, tu paní… vážně nemusím. 🙂

klumprt

Korán. A Bible si u mě nevede o moc líp.

da ny

„Nesnášíte“ je příliš silný výraz, ale tak nějak mi nikdy „nesedl povinný“ Mácha s Májem :(
🙂

Emefej

klumprt > které pasáže koránu nesnášíš nejvíce? Ještě jsem to nečetl, tak bych rád věděl, čemu se mám vyhnout.

bolak

Já teda moc nečtu, popravdě mám score tak 1 knihu ta 10 let, většinou je čtu na etapy při bouřkách, když vypadne elektrika a není co dělat, a teda né že bych ji přímo nesnášel, ale vytáhl jsem knihu Pan Kaplan má třídu rád, která měla na cbdb hodnocení skoro 90%, a teda hotová tragédie…takhle naivní a jednoduchej „humor“, kterýmu bych se zasmál tak možná mezi 5–8 lety, jsem teda fakt nečekal. A opět jsem se utvrdil v tom, že je asi dobře že nečtu, pokud takovéto knihy jsou ta nejvyšší kvalita…

Muffz

Jednoznacne starec a more. I 100× precteny recept na domaci chleba by byl zazivnejsi nez tahle kniha.

Löwe

Popravdě, nenávidím každou knihu kterou mi kdy někdo nutil jako povinnou četbu. Knihu si má člověk vybírat sám podle svých zájmů a ne z důvodu donucení přečíst knihu, i když je nudná a nezáživná. Každý jsme jiní a každý má jiné zájmy, ale to asi ti, co chcou stále jen diktovat nepochopí.

štamgast

Nesnáším Májovky a vůbec knížky a filmy o indiánech (nic proti nim, ale prostě mě to nebaví).

Šidlo

Malý princ!!!!! Že poslolstvo…o čom? že samovražda je super? že všetky ženy sú ako líšky? že z vás halucinácie urobia lepšieho človveka?.....a toto nás nútili čítať vo 4.triede! ale hlavne že v tom čase bol ,,in" pohon na Harryho Pottera, čo je najvýchovnejšia rozprávka doby…tssss

a ešte Don Quijote…pre mňa na tej knihe nie je nič smiešne…robiť si prdel z duševne chorých, fuj!

ivzez

Bible
a
Příběhy dobrého vojáka Švejka

Ty, co jsou v poslední době tak „moderní“ (Odstíny šedi), jsem ani neotevřela…

anonym

Všechny knihy pojednávajicí o náboženství, tedy mimo LaVeyova Satanismu. Jo, a taky Babičku…