Avatar uživatele
Eglantine

Je nějaká kniha, kterou veřejnost miluje, ale vy nesnášíte?

Může jít třeba o nějaký bestseller nebo povinnou četbu, prostě známou knihu, ke které jste si nikdy nenašli cestu. Popř. můžete jmenovat i autora, který vás nikdy neoslovil.

Quentos: Zrovna jsem dočetla Jméno růže! Musím říct, že to pro mě bylo taky dost náročné, ale prostě jsem musela zjistit, kdo ty mnichy zavraždil. Možná právě četba téhle knihy mě inspirovala k položení otázky…

Děkuju moc všem za odpovědi (nečekala jsem, že jich bude tolik!) 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? lejdy.můn před 3158 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

všetky tie knihy ako …

ako byť byť úspešný
ako byť zdravý
ako spokojný
ako byť šťastný
ako variť
ako jebať
ako všetko

všetko kydy za účelom zarobiť peniaze.

a potom mi lezä na nervy manuály vydávané do nejakých „karisblokov“, (pseudo)väzieb, ktoré človeka nič nenaučia – a to platí i pre (pseudo)lexikóny, (pseudo)encyklo­pédie a pod.

vôbec, celá litartúra niečo vysvetľujúca niečo v skratke a pod nálepkou vedecká (bez jediného vedeckého editora) je strach, hrôza a des.

mám taký pocit, že úroveť tlačeného slova – ako v denníkoch, týždenníkoch, magazínoch i knihách padla na absolútne dno – čo sa týka obsahu, jazyka a i kvality.

😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ne, že nesnáším, ale nudím se a usínám – Stařec a moře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Umberto Eco – „Jméno růže“. Všichni z ní jsou urvaní, zatímco u mě je to jedna z mála knih, které jsem v životě nedokázal dočíst. Sotva jsem se prokousal první stovkou stran, dál jsem to nedal. Ještě že jsme se k ní dostali těsně před maturitou a už jsme z ní tehdy nestihli napsat písemku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Netuším, nakolik je veřejností oblíben – ale nikdy jsem nedočetl nic od Aloise Jiráska, snad až na Filosofskou historii…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lejdy.můn

Já, jakožto absolutně nestádní typ, mám jakýsi blok vůči všemu, co smrdí masovostí. Když sem dorazil hit v podobě Harryho Pottera, Pána prstenů , Letopisů Narnie, Stmívání, 50 odstínů šedi atd, všechen ten humbuk okolo mi ona dílka natolik „znechutil“, že dodneška jsem zatím nedostala ani malinkatou chuť si cokoliv z toho přečíst. Nenazývala bych to nenávistí nebo odporem, ty příběhy určitě budou mít něco (nebo hodně) do sebe, ale dokud se ta mediální masáž nedostane do stadia, kdy po daných titulech už ani ten pověstný pes neštěkne, tak nemyslím, že se do čtení dobrovolně pustím.
Dokonce ani filmovou podobu jsem zatím neviděla, ačkoliv mi to málokdo věří. 🙂

A z těch autorů, co jsem se aspoň pokoušela číst a nijak mě neoslovili, mě momentálně napadá snad jen Halina Pawlowská – ty její rádoby vtipný průpovídky mě vždycky vytáčely i v televizi, natož pak psané verzi, brrr. Nemusím ji, tu paní… vážně nemusím. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Korán. A Bible si u mě nevede o moc líp.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

„Nesnášíte“ je příliš silný výraz, ale tak nějak mi nikdy „nesedl povinný“ Mácha s Májem :(
🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

klumprt > které pasáže koránu nesnášíš nejvíce? Ještě jsem to nečetl, tak bych rád věděl, čemu se mám vyhnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Já teda moc nečtu, popravdě mám score tak 1 knihu ta 10 let, většinou je čtu na etapy při bouřkách, když vypadne elektrika a není co dělat, a teda né že bych ji přímo nesnášel, ale vytáhl jsem knihu Pan Kaplan má třídu rád, která měla na cbdb hodnocení skoro 90%, a teda hotová tragédie…takhle naivní a jednoduchej „humor“, kterýmu bych se zasmál tak možná mezi 5–8 lety, jsem teda fakt nečekal. A opět jsem se utvrdil v tom, že je asi dobře že nečtu, pokud takovéto knihy jsou ta nejvyšší kvalita…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Jednoznacne starec a more. I 100× precteny recept na domaci chleba by byl zazivnejsi nez tahle kniha.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Löwe

Popravdě, nenávidím každou knihu kterou mi kdy někdo nutil jako povinnou četbu. Knihu si má člověk vybírat sám podle svých zájmů a ne z důvodu donucení přečíst knihu, i když je nudná a nezáživná. Každý jsme jiní a každý má jiné zájmy, ale to asi ti, co chcou stále jen diktovat nepochopí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Nesnáším Májovky a vůbec knížky a filmy o indiánech (nic proti nim, ale prostě mě to nebaví).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

Malý princ!!!!! Že poslolstvo…o čom? že samovražda je super? že všetky ženy sú ako líšky? že z vás halucinácie urobia lepšieho človveka?.....a toto nás nútili čítať vo 4.triede! ale hlavne že v tom čase bol ,,in" pohon na Harryho Pottera, čo je najvýchovnejšia rozprávka doby…tssss

a ešte Don Quijote…pre mňa na tej knihe nie je nič smiešne…robiť si prdel z duševne chorých, fuj!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Bible
a
Příběhy dobrého vojáka Švejka

Ty, co jsou v poslední době tak „moderní“ (Odstíny šedi), jsem ani neotevřela…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Všechny knihy pojednávajicí o náboženství, tedy mimo LaVeyova Satanismu. Jo, a taky Babičku…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek