pizlicka

je nějak penalizováno,kdyz clovek plati pozde najemne?

jak se bránit proti opozdenemu placeni najemneho?
Doplňuji:
mám nárok na urok z prodlení i přesto,že jsem si toto nepodminila ve smlouvě?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, za jistých podmínek může být penalizováno.
Jak se bránit ? Podepsat s nájemníkem pořádnou smlouvu včetně sankcí

Další odpovědi
Hamon

Je to dluh jako kazdy jiny. Mas narok na uroky z prodleni, domahat se zaplaceni muzes i soudni cestou (a naslednou exekuci).
Doplňuji:
Pokud si nechas podepsat smenku, tak tam nenapadne vpasuj slovicka „bez protestu“. Usetris si tim hodne starosti.

zzzzz

Přiměj ho, aby ti podepsal směnku na dluh. Bude se ti to lépe vymáhat. Necháš si přímo vystavit platební rozkaz a pak zajdeš za exekutorem.

da ny

Vše je dobré mít hned napočátku uvedeno ve smlouvě.
Může tak okamžitě zaniknout nárok na pronájem nebo i ve smlouvě je uvedena penalizace za pozdní platby (třeba v %), dcera to tak má na privátě při studiu VŠ.
Také je možné posunout datum pravidelných plateb – ovšem po vzájemné dohodě… a opět upravit písemnou smlouvou/dodatkem.

Hamon

Ano, na urok z prodleni mas narok vzdy, kdyz jsi sve splnila a druha strana je s plnenim v prodleni. Pokud nebylo stanoveno jinak nebo vubec, pak podle narizeni vlady. Presne se v tom nevyznam.