Avatar uživatele
Registrovaný

Je nějak omezen věk manželů, kteří si chtějí osvojit dítě?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zákon o rodině v ustanovení § 65 říká, že mezi osvojitelem a osvojencem musí být přiměřený věkový rozdíl. Za přiměřený věkový rozdíl mezi osvojitelem a osvojencem je zpravidla považován takový, který není menší než 20 let a není větší než 40 let. Vždy se však k posouzení případného konkrétního svazku přistupuje zcela individuálně. Každý žadatel by se měl zamyslet sám nad tím, zda bude schopen být dítěti dostatečnou oporou a průvodcem až do jeho dospělosti. A zda se bude umět vždy přizpůsobit potřebám dítěte, přiměřeně jeho věku.(Net)

http://www.adopce.com/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Podle mého je to jen stanoveno tím, že mezi dítětem a osvojitelem musí být přiměřený věkový rozdíl.


Avatar uživatele
Zlatý

Není,ale unie na tom "pracuje". Viz odkaz.

http://zena.centrum.cz/…

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.