dgfdgf

Je něco špatnýho na tom, že v názvech adresářů i souborů používám diakritiku a soubory ukládám na plochu?

PC už několik let mam ale moc s nim neumim.

Odpovědi
gecco

  1. i když už dávno není nutné dodržovat konvenci 8.3, není vhodné některé znaky v názvech souborů (a adresářů) používat – typicky diakritiku, mezery… (může to dělat problém třeba při obnově dat)
  2. není vhodné cpát data na plochu (může to zpomalovat systém)

___
Ale nic si z toho nedělej, dělá to tak spousta lidí…
😉

ivzez

Ono se dlouho nemusí nic dít, ale pak můžete přijít o data.

Přestože se Windows tváří, jak zvládají diakritiku a mezery v názvech souborů,
nemusí tomu tak být vždy. Někdy se mi nedaří stáhnout takové soubory z internetu, jindy je problém je naopak připojit jako přílohu.

A někdy je odmítá otevřít Word, Excel, apod.
Proto radši místo mezer používám pomlčky
a v názvech nepoužívám diakritiku.

K ploše:
Vše, co máte na ploše, se ukládá do paměti, což zpomaluje
běh PC, může se „sekat“ některý program nebo systém.

Na ploše je lepší mít jenom zástupce často
používaných aplikací, souborů nebo adresářů.