Avatar uživatele
Babe

Je něčím možné rozežrat černé oblečení, aby z toho byla bílá?

Doplňuji:
Savo mi udělalo jen oranžovou, tak proto se ptám, jestli to de i něčim jinym, děkuju, zkusim to ještě jednou :).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Babe

Zajímavá 0 před 4318 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pracovala jsem se savem, i s černou jsem dělala, ale to výjde na rezavo, a kdybys to zopakovala s tím, že to bude ještě sevětlejší, tak se stane jen to, že tam bude díra 🙂, ale existuje i savo přímo na batikování, bohužel, s tím jsem ještě nepracovala, tak nevím, ale myslím, že to taky nepůjde do běla
Doplňuji:
Však píšu, že když se to udělá ještě jednou, tak tam bude díra 🙂

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Rozežrat oblečení se dá kyselinou nebo louhem.
Odbarvit černou do běla bez poškození vlákna ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
salsa verde

no …tak úplně sněhobílá to nebude ale slušné skvrny umí udělat savo. Z toho také plyne název techniky savování kdy se na barevném oblečení dělají různé skvrny a obrazce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ar

Ono taky bude záležet z jakého je obleční materiálu.
Na vojně bylo jedno usloví při úklidu " co je černé bude bílé a co je bílé nebude vidět"
Jinak zaručeně rozežere oblečení kyselina, třeba i z autobaterie. Z počátku je to býlé ,ale pak to přechází do stádia, že to není vidět. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

savo nebo kyselinu solnou.Ale nikdy to nebude kloudně bílé spíš rezaté.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Odbarvit můžeš "
A) odbarvovačem

  1. peroxidem vodíku ( lidově kysličníkem) 3–5%

Výsledek bude ale vždy o něco horší než byla barva látky nebo vlákna před obarvením. Látka určitě nebyla před barvením bílá .

Savem ( chlarňanem sodným) můžeš tak akorát desinfikovat. Když už tak použít hódně naředěný. Výsledek se dostavuje později, nikoliv ihned.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek