slipknotak

je nebezpečné při braní antibiotik konzumovat marihuanu ?

mam předepsané antibiotika kvůli lehkému zánětu průdušek..a sem aktivní kuřák marihuany. Mohu kouřit marihuanu po dobu 1 týdnu kdy ty léky mám brát nebo se mi může v kombinaci něco stát ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde je na stejnou otázku odpověď z drogové poradny

Dobrý den, tomuto dotazu jsem se nedávno věnovala, ano, obecně platí, že člověk bere antibiotika většinou proto, že je nemocný, tedy má oslabený organismus. Drogy organismus oslabují. Je tedy nevhodné, v době, kdy je organismus oslabený, ho dále oslabovat. Vždy ale záleží na konkrétní látce – droze, ta způsobí nějakou interakci, může být méně i více závažná.
Antibiotika jsou ale obecně látky, které mají na organismus velký vliv a onemocnění, na která se předepisují, nebývají banality, rozhodně bych v době užívání ATB nedoporučovala užívat drogy. Kouření cigaret je méně nebezpečné než alkohol či THC, zkuste to však také omezit.

Další odpovědi
www

Odpovím s dovolením otázkou.
A co lékař? Ten ti to doporučil, zakázal? 😁

venkovan

Lehký zánět průdušek, antibiotika a kouřit.
Je to tvoje volba. A až budeš zdravý – zajeď někdy posedět třeba na plicní oddělení do Prahy třeba do Motola.
Třeba když budeš mít štěstí se setkáš s pacienty kteří nosí své nové plíce v igelitové tašce nebo v baťohu na zádech..

MartinVes

No konopí s THC úplně nevím, ale cbd by ti nic nemělo udělat, naopak to zvyšuje efekt antibiotik. Mrkni na tenhle článek: https://www.semena-marihuany.cz/cs/blog/­1166-cbd-zvysuje-ucinnost-antibiotik-studie-2020