aandromeda

Je nať kořenové petržele k jídlu? Není jedovatá?

Nejlepší odpověď
zjentek

jedovatá není, naopak je hodně zdravá. Nemusíš pěstovat nebo kupovat kořenovou petržel pro nať ..pokud máš zájem jen o to zelené, můžeš pěstovat či kupovat listovou petržel, někdo jí říká kadeřavá, ale je to kudrnka ,)

Přírodní petrželová šťáva z čerstvé nati je výborným prostředkem k odpuzování hmyzu. Též při štípnuti hmyzem se doporučuje postižené místo potřít čerstvou petrželkou. Odvar z petrželové natě působí jako vlasové tonikum, které může oživit lesk vlasů.
zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pe­tr%C5%BEel

Další odpovědi
Emefej

Jedovatá není. K jídlu nic moc, chutnější a voňavější nať má plocholistá petržel.

elektrikář

Petržel je celá jedlá kořen i nať.