Avatar uživatele
Registrovaný

Je nárok na náhradu mzdy při doprovodu dítěte do lázní po dobu pobytu?

matkaZaměstnaná matka by měla doprovázet své postižené dítě 7 let staré na měsíční lázeňský pobyt má nárok na náhradu mzdy a v jaké formě

děkuji
Z. Navara

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

NEJSPÍŠ NIKOLI :-(

Tato problematika je upravena ve vládním nařízení č. 590/2006 Sb. (viz zdroj), které v bodě 8. "DOPROVOD" , odstavec "b" popisuje ´druhy´ překážek v práci.

Bohužel je zde uveden termín "zařízení sociálních služeb"... a lázeňský pobyt pod tento pojem nejspíš zahrnout nelze.

Ale ještě zjišťuji výjimky..., tak si počkejte na mé doplnění odpovědi.


Doplňuji:
Tak opravdu se LÁZNĚ (lázeňská sanatoria ap.) nedají zahrnout pod pojem "zařízení sociálních služeb".

Viz ustanovení § 34/1 zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách
http://www.sagit.cz/…

----------

ALE, já bych na vašem místě zkusil zaměstnavatele o placené volno požádat..., za to nic nedáte.
Případná náhrada by šla z peněz zaměstnavatele (nikoli státu), tak by to pro vás (resp. vaše dítě) slušný zaměstnavatelel možná mohl udělat... :-)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e-nv590/priloha.aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.