je náročné pěstování orchidejí?

dostala jsem orchidej,ale nevím jestli je vhodné ji přesazovat,nebo raději nechat v původním průhledném květináči,hledala jsem na internetu jak často ji zalévat,našla jsem sice hodně rad,ale každá se lišila,tak pokud máte někdo zkušenost a podělí se semnou budu ráda

Nejlepší odpověď
annas

Mně se daří orchideji, kterou mám umístěnou na východ. Na jižní straně se stále nic nedělo. Přemístila jsem květináč dál od jižního okna. K mému překvapení se objevil výhonek s květem.

Říkala mně zahradnice, že jí rovněž orchideje „nejdou“. Prý chce koupit určitý druh. To nevím, já je dostala.
Jinak dělám tak, jak napsala Hanulka.

Další odpovědi
hanulka11

Také jsem ji mnohokrát dostala jako dárek – vím, že se má nechat v původním květináči, 1× týdně namočit v kbelíku s vodou do kterého dáme hnojivo na orchideje a necháme pěkně „vybublat“.
Jelikož mám ale všechna okna situovaná na jih – nedaří se jim u mne . Každého prosím, aby mi je už nekupoval, jinak kytičky se u mě daří dobře. Nemohu holt mít všechno.

Známá je pěstuje na východních oknech a má je nádherné .

www

Každý druh vyžaduje k úspěšnému pěstování jiné podmínky (teplota, vzdušná vlhkost, světlo..).
Některé lze pěstovat úspěšně dokonce v bytě, bez speciálních příprav, jiné ale v „mikro“ skleníku. Další jen ve sklenících venku.
Více net, druh květiny, pěstování.

Drap

Orchidejí je spousta druhů a některé potřebují jiné podmínky

martinacek

Mám 6 orchidejí typ Phalaenopsis, 2 mám na jižním okně a 4 na západním a jednu Dendrobium a tu mám v místnosti. Neustále kvetou, hnojivo nepoužívám a tak jednou za 9–10 dní je vyndám z květináče a proleju je pod kouhoutkem. Vůbec nejsou náročné, ale zjistila jsem že to chce dávat i lásku těm květinám, jinak vám nepůjdou. Moje mamka i babička měly každá jednu Phala. a protože je to nebavilo, tak jim do roka zašly.