Tyler Durden

Je napumpování prsních svalů před pozováním účinnější, když dám nohy při klicích vzhůru?

Všiml jsem si, že modelové, fitness modelové, striptéři a pod. před focením nebo pozováním používají v zákulisí pro napumpování (nejen) prsních svalů kliky s oporou noh o sedadlo obyčejné židle. Je tento způsob lepší než klasické kliky (s operkami nebo bez) ve vodorovné poloze např. díky tomu, že se gravitací vrchní část těla více prokrví?

Odpovědi
Hohny

Kliky s oporou noh se provádění hlavně za účelem zvýšení zátěže a také záběru trochu více horní části prsou. Takže pokud jsou pro vás už klasické kliky slabé, tohle je velice snadný způsob jak přidat na zátěži. Ale jak jistě víte, pumpování by se mělo provádět s lehčí váhou a více opakování 15–20 cca.

mojitek

kliky s nohama výš jsou těžší,protože zvedáš větší váhu těla.Jinak si myslím,že by bylo spíš efektnější dát ruce co nejblíž k sobě -napumpuješ tím víc tricáky a taky vnitřní část prsního svalstva,které pak dotváří celkově hezčí dojem vršku.
Doplňuji:
ale 15–20 opakování je málo,chce to alespoň 40 krát,pak chvíli oddech a pak zase co to dá.