dudu

Je namístě všeobecná skepse a současné flustrace?

Všichni z nás, kteří jen malinko sledují dějiny a historii Evropy se shodneme, že dělný lid zdejšího kontinentu se snad nikdy nenacházel v příznivější pozici a neměl možnost žít v lepší, než v této utěšené době.
Užíváme si slušného materiálního zajištění, náboženské svobody, volného pohybu, kvalitního vzdělání, zdravotnictví i svobody vyjadřování. Je pravdou, že jsme prožili období kdy schopnost plnit svoje sliby ztratil socialismus a dnes se v podobné situaci nachází též kapitalismus.
Tento fakt si ovšem zatím nepřiznali naši politici a proto dnes slibují a nadále budou slibovat nesplnitelné.
Propadat panice však nesmíme – jen si prosím odvykněme, že před námi a bohužel i našimi dětmi budou nejméně po sedm let následovat „léta hubená“. Naše komunita však ani náhodou nemusí umírat hlady ani propadnout nějakému marasmu!
Co bude následovat zatím i ty nejlepší mozky neumí precizovat, ovšem zásady kausality v podstatě předurčují dvě cesty a sice:

  • vydat se směrem, kde téměř nezbytné reakce a sociální bouře budou řešeny demokratickou cestou a pak věřme, že pro většinu bude nalezeno i přijatelné východisko
  • nebo vyhrotit situaci až na hranici, vyžadující nástup a usměrnění, kdy se dalšího vývoje uchopí silná diktatura a to se všemi souvisejícími důsledky!!

Pokud se však naše společnost, a v to pevně doufejme zbaví dosavadní zpupnosti a nadutosti a vydá cestou pokory,obnoví prosté základy morálky a etiky, pak všechna tato varování a fikce jsou bezpředmětná.
Doplňuji:
Prosím o záměnu slůvek „odvykněte – na "navykněte“ – možná i smiřte se!

Nejlepší odpověď
fcoop

To je velmi těžká otázka,asi na ni jde odpovědět jednoduše,a to „ANO“------ale k ničemu to není – resp. – ono vlastně není řešení.
Možná,že jistá forma útěchy by byla v tvrzení:„Vše směřuje neochvějně k cíli“----to je nám ovšem momentálně prdlajs platné.
Jedna věc byla ,je a bude jistá – zásadní problémy,tedy skutečně primární, se řešily válkou a je lhostejné,jaké byly uváděny důvody.
Dnes je toto „řešení“ v podstatě vyloučeno,byla by to konečná.

Bez této jistoty by byl globální konflikt už dávno.

Tento způsob uvažování a následné jednání je v nás geneticky vložen,takto jsme „naprogramováni“ = zákl. instinkty. S tím nikdo a nic nehne.

Leda sám programátor – pokud existuje – ale proč by to dělal, program běží, kromě toho- nebyli bychom jediní,koho „má na starosti“. Vesmír je přece nekonečný.

Úvahy o demokratickém,ne­bo totalitním řešení problémů celé lidské společnosti jsou sice logické ------------------ ale--------už to tady bylo-----že?

Zeptám se a sám si odpovím--------mnohokrát-----a jsme TAM, kde JSME.

Třeba !! to tak má,musí být. Z logiky „věcí“.

Další odpovědi
Drap

Myslím že u spousty lidí skepse a flustrace je na místě, protože perspektivy jsou značně nejisté a spíše pesimistické. Řešení těchto problémů a umpudření společnosti jako celku, je pro zatím někde v nedohlednu.

Děda Louda

Nějak mi nedocházelo, o čem je řeč. Už se mi rozsvěcí: http://www.pro­ofreading.cz/frus­trace-nikoli-flustrace

mosoj

Porovnáváš neporovnatelné !!! Zapomínáš na technický vývoj který lecos usnadňuje. V marasmu již je celá kapitalistická společnost.
Nikdy nemohu souhlasit s tím aby pár jedinců vlastnilo většinu bohatství světa a ostatní upadali do stále větší bídy.Tito nestydadě bohatnoucí lidé se právě kvůli bohatství a tím i moci, své zpupnosti nezbaví. Neúcta ke starým lidem , vytrácení se lidskosti, nevymahatelnost práva, korupce, vytrácející se role státu na úkor většiny obyvatelstva, tomu říkáš dobrá budoucnost. V jednom máš pravdu, nejbližší léta přinesou totální krach světové ekonomiky ( USA) a tento stát se zachrání na úkor zbytku světa.
Prostě tudy cesta nevede. Nechtěj ale po mně abych vhodný společenský systém našel. I kdybych ho znal neměl bych sílu ho prosadit.
Doplňuji:
Každý společenský systém zatím doplatil na negativní vlastnosti člověka.

dudu

Drape díky za decentní odkaz na moji hrubou chybu v nadpise. Stydím se a sypu si popel na hlavu.