Pohodar87

Je na zemi více žen nebo mužů?

Hodně slyším ty názory, že je více mužů nebo žen. Co si myslíte vy?

Nejlepší odpověď
quentos

rodí se více chlapců, ale v pozdějším věku se to vyrovnává díky jejich vyšší (nejen kojenecké) úmrtnosti. Více např. zde http://en.wiki­pedia.org/wiki/Hu­man_sex_ratio
Doplňuji:
teď zpětně koukám, že nepočítáte muže a ženy ve vodě a ve vzduchu. Tam se to těžko počítá, bývají tam jen přechodně…

Další odpovědi
Drap

Celkově je více žen

badisko

Myslim ze nerozhoduje kvantita …ale kvalita …:D …

panxnotdead

je to 49 na 51% více žen

Funna

obecně je to zhruba půl na půl…ale v každém státě je to jinak…a pořád se to drobně mění…takže se to dá s jistotou určit jen k datu sčítání…v celos­větovém měřítku se rodí více mužů, ale mají větší úmrtnost a ženy se dožívají vyššího věku…u nás převažují ženy, ale rozdíly v délce života se začínají vyrovnávat, takže se to časem dle předpokladů (cca za 70 let) srovná…momentálně je to u nás při narození: 1,06 muže/ženu, ale 65 let a více: 0,67 muže/ženu…

dudu

Za normálních okolnosti to je tak půl na půl. Ovšem např. v Číně, kde byla dlouhodobě uplatňována iracionální regulace porodnosti, došlo k narušení rovnováhy a dnes se zde projevuje nedostatek žen.
Možná je to menší zlo, protože historicky na územích, kde se „přemnoží“ mladí muži, vznikají války a nepokoje. Dnes cosi obdobného existuje např. v některých zemích blízkého východu.