Je na tom něco pravdy ?!

" Člověk se nebojí zeptat, jen se bojí odpovědi!"

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na okolnostech.. Říká se – kdo se ptá, moc se doví. . Jestliže se odpověď shoduje s naším očekáváním, je pro nás situace lehčí. Jenže nesmí jít o odpověď lživou, která je vedená snahou někomu ublížit.

Pokud je tedy odpověď nečekaná, byť pro nás krutá, záleží na tom, zda si zacpeme uši, nebo budeme naslouchat. V tomt případě zbývá naděje, která umírá poslední … čekání, že pravdě čas nevadí, že zvítězí …

Další odpovědi
badisko

No spise jak kdo … :D ..

led

Začarovaný kruh

Mám sa opýtať? Čo keď…
Ak sa neopýtam,
odpoveď sa nedozviem…
Kto sa nebojí opýtať,
nebojí sa ani odpovedi…
Ale,
reakcia na otázku,
môže byť nečakaná,
nepredvídateľná…
Mám sa opýtať? Čo keď…

anonym

Tak v tomto případě bych řekl, že je to akorát v jednom případě, a tom ve zdravotním.
Beru to ze svého hlediska.Na jakékoliv otázky jsem se nebál zeptat a NIKDY jsem se nebál odpovědí.
Ale při zeptání na zdravotní stav se BOJÍM odpovědí.Co mě všechno zakáží, co mě vlastně je a co už NEBUDU moci jíst.

ponovotny

určitě bys dokázal tuhle pravdu protlačit do většiny situací, ale otázka je k čemu je taková pravda dobrá
Doplňuji:
navíc mám takový dojem, že když se někdo bojí odpovědi tak se bojí zeptat

zjentek

nejspíš člověk, jenž ti dá odpověď, které se bojíš, je ten člověk, který ti do života něco dal.

anonym

Něco pravdy na tom pro někoho být může. Zeptala bych se, ale nemám jaksi v poslední době takovou potřebu. Na blbiny se neptám a většinu tpoho, co potřebuji vědět, si dokážu najít. Odpovědí se nemám proč bát, když už se na něco ptám. Nejdřív totiž koukám do vyhledávače a pokud nenajdu v archivu odpověď, tak teprve kladu otázku, na niž očekávám odpověď zde.
Pokud jde o obecné hledisko, tak asi za nejzávažnější pokládám v současné době dozvědět se něco o svém zdravotním stravu. I tady platí, že se ptám a odpovědí se nijak nebojím. Pokud by to bylo i něco vážného, i to patří k životu a má to pro mne nějakou cenu.