BEAES

Je na tom něco pravdy?

Naslouchej, pozoruj a mlč, chceš-li v klidu žíti.
Latinské přísloví.

Nejlepší odpověď
verka

Samozřejmě. Přesvědčují mne o tom právě tyto stránky. Jen bych to pozměnila:" Čti, pozoruj a mlč, nechceš-li býti napadán.

Další odpovědi
ten který je

Velice aktuální přísloví…

led

To príslovie veľmi vyhovuje mocipánom v každej dobe.
Upravená podoba sa tiež veľmi často používala:
Naslouchej, pozoruj a mlč, ale mně všechno řekni, chceš-li v klidu žíti.

dudu

Také jeden z možných přístupů:

celá rodina se trápí tím, že mladý lord má již šest roků, ale zatím vůbec nemluví. Jednoho dne, když mu byl podáván oběd, chlapec najednou povídá, ta polévka je studená!
Přítomní jsou udiveni a ptají se, proč jeho lordstvo dosud neřeklo ani slovo?
Dostalo se jim strohé odpovědi: „proč, dodnes přece bylo vše v naprostém pořádku“.

annas

Pravda to rozhodně je, ale já jsem typ člověka, který by klid neměl, kdyby neřekl co si myslí, případně s tím něco neudělal.

Vicki

Ještě bych si dovolila dodat:A měj nadhled.

Mili @

V dnešní době se nedá jen tak naslouchat, pozorovat a mlčet – protože pasivita k ničemu nevede!!!!
Ti, kteří se dovedou ozvat a nemlčí, dokud nedosáhnou svého, ti můžou v klidu žít!!!